שתף קטע נבחר

הרב יוסף "המליך" את אלי ישי

ל-ynet הגיע תמליל פגישתו של הרב עובדיה יוסף עם חברי סיעת ש"ס. הרב שיבח את ישי , ובין היתר סיפר כי ראשי רשויות יודעים שישי יאשר להם תקציבים רק אם יבנו בתי כנסת ומקוואות. עם זאת נמנע הרב מהכרזה מפורשת כי ישי יישאר ראש התנועה לאחר שחרורו של דרעי והסתפק ברמז עבה

אלי ישי "יאריך ימים על ממלכתו", בהתבטאות מינורית זו בחר הרב עובדיה יוסף להודיע אמש (ד') לשרי ש"ס ולחברי הכנסת של התנועה כי הוא מעדיף בתפקיד היו"ר את אלי ישי גם לאחר שחרורו של אריה דרעי מהכלא. וכך, בניגוד לחלק מהתחזיות, הרב עובדיה יוסף לא סיפק הודעה חד משמעית בלשון ברורה.
העובדה שהרב יוסף מעדיף את אלי ישי הייתה ידועה מזה זמן רב ובעבר ביטא מנהיגה הרוחני של ש"ס את העדפתו במלים חריפות הרבה יותר והצהיר על אלי ישי, תוך השוואה ישירה לדרעי, ש"לא היה לי כזה לפניו".
בכירי ש"ס שזומנו לפגישה המיוחדת בביתו של הרב עובדיה בהר נוף שמעו את הרב משבח את פועלו של אלי ישי ומצהיר כי "כל אויביו יפלו תחתיו". המלים המפורשות "רבי אריה לא יחזור לש"ס" אומנם לא נאמרו על ידי הרב עובדיה אך העובדה שהדברים נאמרו בישיבה מיוחדת וסמיכות ההודעה לשחרורו האפשרי של דרעי מהכלא מעניקים להם משמעות.

בלעדי: תמליל הקלטת

ל-ynet הגיע תמליל הישיבה המיוחדת של ש"ס. בתוך השבחים שחלק הרב עובדיה לישי הוא סיפר כי ראשי רשויות יודעים כי אם הם רוצים תקציבים ממשרד הפנים, עליהם לבנות מקוואות, בתי מדרש ובתי כנסת.
"היה ממשלתו של ברק, אין לה לא טעם ולא ריח, אבל אחר כך נתן לנו הקב"ה את האפשרות, כוח של משרד הפנים - זה כוח עצום" אמר הרב עובדיה והוסיף "כל ראשי העיריות יודעים כולם שהם זקוקים למשרד הפנים, אין פה מה לדבר. ויודעים, אם לא יעשו תלמודי תורה אין להם מה לבא אצלו, אצל שר הפנים... שר הפנים רוצה רק מקוואות, רק תלמודי תורה, רוצה רק דברים שבקדושה, בתי כנסיות, בתי מדרשות. יודעים את זה ולכן לפני שיבואו אליו הוא חייב (ראש העיר) לעשות איזה דבר. מכינים את עצמם יודעים שאם הוא צריך עזרה ממשרד הפנים - עוזר לדברים שבקדושה".
הרב הוסיף ש"ברוך השם, שום דבר לא עושה ידידי אליהו ישי בלי להתייעץ איתי. הכל אני מנחה אותו על פי התורה, לא בדרך אחרת. אני יודע שיש ... אחרים חוששים לכבוד של החילונים שישבחו אותנו, אני לא צריך את זה".
עוד אמר הרב על ישי: "אליהו ישי - נוצר תאנה, יאכל פרייה. הקדוש ברוך הוא יאריך ימים על ממלכתו, יזכה עוד לעשות רבות בשנים כהנה וכהנה לחזק את התורה, לחזק את היהדות ויצליח בעזרת השם וכל אויביו ייפלו תחתיו".

מחנה דרעי: אין חדש

מקורבי דרעי הוציאו לאחר הישיבה הודעה חצי רשמית בה נאמר "אין שום חדש בדברי הרב עובדיה שכבר שנתיים משבח את ישי בכל הזדמנות. מי שרוצה להיתלות בפסוק שהרב אמר, שיבושם לו. אנחנו מכירים את הרב ויודעים שכשהוא רוצה להגיד דברים ברורים הוא אומר אותם. מרן עובדיה יוסף יודע שאין גוזרים על הציבור גזרה שאינו יכול לעמוד בה ולכן לא אמר את מה שאנשי ישי ציפו שיאמר"
מקורבים אחרים של דרעי הדגישו את העובדה שהרב לא אמר דברים מפורשים והשאיר פתח לחזרתו של דרעי. אחרים הביעו תסכול דווקא מהדרך העדינה בה ניסח הרב עובדיה את דבריו, כנראה מתוך רצון שלא לפגוע בדרעי. כך למשל בכיר מאד במחנה דרעי אמר ש"היום בתפילת שחרית כיוונתי בשמונה עשרה וביקשתי מהקב"ה שהרב עובדיה יפרק את דרעי", הבכיר הסביר כי התקפה על דרעי היא תנאי הכרחי בדרך להקמת מפלגה חדשה בהנהגתו של דרעי, שתתמודד מול ש"ס בבחירות הבאות.
יו"ר ש"ס אלי ישי אמר בסיום הישיבה "אפעל לאחדות התנועה ולקירוב לבבות, אני בטוח שאריה דרעי יסיים את השיקום ויגיע לרב עובדיה וכפי שאריה דרעי לימד אותנו לשמוע בקולו של מרן, מה שהרב יטיל עליו הוא יעשה". מקורביו הביעו שביעות רצון רבה מדבריו של הרב עובדיה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
"דלק" לתומכים. דרעי
צילום: גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
העדפה או מצב רוח. ישי
צילום: גלי תיבון
מומלצים