שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים מתכוננים: מונה מחדש צוות למשא ומתן
  הצוות החדש-ישן יציג לשליחים האמריקנים דרישות בסיסיות: הכרזה לפיה החלטות האו"ם הן הבסיס למו"מ, ודרישה לפעול ליישום דו"ח מיטשל במסגרת לוח זמנים מוגדר. בתוך כך הביע ערפאת חשש מכך ששרון אינו מעוניין לשוב למו"מ המדיני

  הפלסטינים מתכוננים לבואם של ויליאם ברנס ואנתוני זיני, השליחים האמריקנים לאזור, ביום ב' הקרוב והם מינו מחדש צוות משא ומתן לצורך המגעים הצפויים עם ישראל, בתיווך האורחים האמריקנים.
  בצוות המו"מ הפלסטיני יהיו חברים רוב אנשי הצוות הקודם לשיחות עם ישראל: אבו מאזן, מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, סאיב עריקאת, השר לשלטון מקומי ברשות ומראשי צוות המו"מ הקודם, אבו עלא, יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, יאסר עבד רבו, שר ההסברה חסן עספור, שר בלי תיק ברשות ואכרם הנייה, יועצו הקרוב של ערפאת והעורך הראשי של העיתון הפלסטיני "אל איאם".
  ברשות הפלסטינית תולים תקוות רבות בביקור השליחים ואומרים שגם אם הביקור לא יצליח להביא לפריצת דרך מדינית, הוא יוכיח לאמריקנים מעל לכל ספק מי מהצדדים בעד חידוש התהליך ומי מכשיל זאת.
  סעיף נוסף בהכנות למפגש עם המשלחת האמריקנית הוא הכנת הדרישות הבסיסיות. הפלסטינים מתכוונים לדרוש מהאמריקנים הכרזה בתחילת הדיונים על פיה החלטות האו"ם הן הבסיס למו"מ וכי יש לפעול ליישום כל חלקי דו"ח מיטשל, כולל החלקים המדיניים שלו, תוך קביעת לוח זמנים ומנגנון ברורים ליישומו.
  בראש המשלחת הפלסטינית לשיחות משולשות עם האמריקנים והישראלים, אם יתקיימו כאלה, יעמוד אבו מאזן.
  יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, שנפגש אתמול (ד') ברמאללה עם יו"ר סיעת תע"ל, ח"כ אחמד טיבי ועם יו"ר סיעת חד"ש, מוחמד ברכה, הביע באזני שני חברי הכנסת את תקוותו שתהליך השלום יחודש. כמו כן הביע ערפאת חשש ששרון אינו מעוניין באמת בחידוש התהליך וציין כי נמשכים החיסולים, חטיפות הפעילים והפעולות של ישראל בשטחי A.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים