שתף קטע נבחר

נתניהו פותח בשורת כנסים פוליטיים גדולים

לאחר שהסתפק במפגשים מצומצמים יחסית עם חברי מרכז ופעילי ליכוד, יוצא ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו לשורת כנסים פוליטיים רחבים. הראשון שבהם היה אתמול בצפון, שם גילה נתניהו מעריץ חדש ומפתיע: ראש מטה בורג

בנימין נתניהו מתחיל בימים אלה "להריץ" כנסים גדולים ברחבי הארץ, בהם הוא מציג מה שמצטייר כמצע בחירות ראשוני לקראת "קאמבק" - והתמודדות על ראשות הממשלה.
אמש הגיעו כמאתיים פעילי ליכוד מהצפון לכנס של נתניהו בחבל התענכים. נתניהו דיבר שם בעיקר על הדרכים בהן צריך להלחם בטרור. ברוח הימים הקשים שעוברים על המשק, הוא גם הציג את חזונו הכלכלי–חברתי.
"זה הכנס הראשון בשורה של כנסים פוליטיים גדולים שמתוכננים לנתניהו והוא היה מוצלח מאוד", סיפר ראש מטה נתניהו, ח"כ ישראל כץ. לדבריו, "מאז ישיבת מרכז הליכוד לפני כמה חודשים לא יצאנו בכנסים גדולים, אלא רק בפגישות מצומצמות, אבל עכשיו זה השתנה. בקרוב נעשה כנס בדרום תל אביב, יש שם קהל רב שלוחץ להיפגש אתו".
ח"כ כץ מסמן בכך את קהל היעד של נתניהו לעתיד הקרוב: הציבור הפגוע ביותר מהמצב הכלכלי הקשה, הציבור שיאשים את שרון וממשלתו באחריות להרעה במצבו לכשיגיע לקלפי. הציבור הזה צמא לשמוע פתרונות מנתניהו.
בנסיון להמנע מלהצטייר כחתרן, נתניהו בחר אתמול בפרט ובאירועים פומביים בכלל שלא להתבטא בחריפות נגד יריבו מבית, אריאל שרון. אבל בשיחות סגורות הוא מכה בו ללא רחם. כמה דוגמאות מהימים האחרונים: כששמע נתניהו על התגובה הישראלית האוהדת לנאום פאוול התרוממו גבותיו מעלה מעלה. לדעתו היו בנאום יסודות בעייתיים ביותר מבחינת ישראל. עם זאת, הוא הבין כי האהדה מלשכת שרון לנאום היתה בעיקר נשימה לרווחה: הם ציפו לדברים גרועים הרבה יותר. גם הגעתם הקרובה של השליחים האמריקנים זיני וברנס לארץ עלולה לטעמו להזיק לישראל יותר מלהועיל.

מה עשה ראש מטה בורג בכנס של נתניהו?

בחזרה לאמש: בקהל תומכי נתניהו הופתעו לראות בכנס בתענכים את לא אחר מאשר ראש המועצה האזורית גלבוע, דני עטר. עטר, חשוב להדגיש, הוא אחד ממקורביו של אברהם בורג ומראשי מטהו.
עטר טוען כי חש צורך להגיע מאחר והכינוס נעשה באזורו. הוא אף נאם מעל בימת האולם בזכותו של ראש הממשלה לשעבר והגדיר את נאומו של נתניהו בכנס כ"מרתק ומאלף". גם היום הוא עדיין מלא התפעלות: "לא הרבה אנשים מצליחים לסחוף כל כך הרבה קהל, למלא אולם ולהחזיק אותם במשך שלוש וחצי שעות של נאומים כמו שהוא הצליח".
משתתפים בכנס סיפרו כי עטר אמר אמש בנאומו ש"נתניהו הוא ראש הממשלה הבא של ישראל". בשיחה ל-ynet, עטר מבקש לרכך מעט את המסר: "בירכתי אותו, אבל גם את ראש הממשלה המכהן שעושה לדעתי עבודה טובה. אמרתי שאם ראש הממשלה הבא זה נתניהו כנראה שזה מה שהעם צריך. אמרתי את זה מתוך אמונה דתית. פוליטית – אני עדיין תומך בבורג".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : איי פי
נתניהו. יוצא אל העם
צילום : איי פי
מומלצים