שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "חיסולו של אבו הנוד הוא מההצלחות הגדולות של ישראל"
  בסביבתו של ראש הממשלה שרון מביעים סיפוק מהצלחת ההתנקשות. שר החוץ פרס: אבו הנוד היה טרוריסט אכזר ורוצח. זה היה אקט של הגנה עצמית. ברשות הפלסטינית ובירדן מגנים

  גורמים מדיניים בירושלים הביעו אתמול (שבת) סיפוק מהריגתו של בכיר מבוקשי החמאס, מחמוד אבו-הנוד.
  שר החוץ, שמעון פרס, אמר כי חיסולו של אבו-הנוד היה "אקט של הגנה עצמית". פרס אמר בראיון לגלי צה"ל כי אבו הנוד "הוא רוצח שהיה פעיל והמשיך להיות פעיל". הוא ציין כי אבו-הנוד היה "טרוריסט אכזרי ומיומן". פרס הבהיר כי אין בכוונת ישראל לפגוע באנשי הדרג המדיני של החמאס.
  שר החוץ הביע ביטחון כי ההתנקשות באבו-הנוד לא תפגע בשליחותם של המתווכים האמריקנים שיגיעו לישראל ביום שני. לדבריו, "כולם יודעים מי היה אבו-הנוד".
  יועצו של ראש הממשלה, אבי פזנר, אמר כי "חיסולו של מחמוד אבו-הנוד הוא אחת ההצלחות הגדולות של ישראל במלחמתה בטרור". פזנר אמר כי הרשות הפלסטינית יכלה לעצור את אבו-הנוד, אך לא עשתה זאת". הוא ציין כי בפעולה הישראלית ניצלו חיי אדם רבים: "מחמוד אבו-הנוד היה ללא ספק הטרוריסט המסוכן ביותר. חיפשנו אחריו זמן ארוך, עוד לפני האינתיפאדה", אמר פזנר.
  דוברו של שר הביטחון, ירדן ותיקאי, אמר כי ישראל מעוניינת בהצלחת משימתם של השליחים האמריקניים, אך הוסיף: "לצערנו, עלינו להמשיך להילחם בטרור, לנוכח העובדה שהרשות הפלסטינית אינה נוקטת בשום צעד להגן על אזרחי ישראל, כמו פגיעה באבו-הנוד". ותיקאי ציין כי אבו הנוד תכנן פיגועים נוספים.

  ירדן ומצרים מגנות

  ירדן גינתה אף היא את מדיניות ההתנקשויות הישראלית ואת מדיניות "רצח החפים מפשע", כדברי שר החוץ הירדני, עבד אילה אל חטיב.
  בהודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות הירדנית פטרה גינה חטיב את מה שהגדיר "רצח חמשת הילדים הפלסטיניים בחאן יונס". חטיב אמר כי "ירדן מגנה את השימוש המופרז בכוח על ידי ישראל ואת המשך מדיניות ההתנקשויות ורצח החפים מפשע". שר החוץ הירדני אמר כי "ההסלמה הישראלית מחבלת במאמצים הדיפלומטיים הבינלאומיים לשים קץ לאלימות ולהחזיר את תהליך השלום לפסים".
  מזכ"ל הליגה הערבית, עמר מוסא, אמר בשיחה עם עיתונאים בקהיר כי מדיניות החיסולים והריסת הבתים של פלסטינים בשטחים עומדת בניגוד לנאום פאוול.
  מוסא קרא לממשל האמריקני להביע התנגדות נחרצת להתנהגותה של ישראל.
  דובר משרד החוץ האיראני, חמידרזה אספי, גינה את מה שהגדיר "הטרור שמפעיל הצבא הישראלי, ובייחוד את טבח הנשים, הילדים ומנהיגים פלסטיניים". הוא אמר כי החיילים הישראליים "נוקטים בשיטות פראיות במהלך חודש הרמדאן, כמו שימוש במסוקי קרב כדי להתנקש באזרחים חפים מפשע". הוא דרש תגובה מהירה של הקהילה הבינלאומית ושל האו"ם כדי "לשים קץ לטבח הפלסטינים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רויטרס
  מחמוד אבו-הנוד
  צילום רויטרס
  צילום רוייטרס
  הגנה עצמית. פרס
  צילום רוייטרס
  מומלצים