שתף קטע נבחר

ועדת חוקה אישרה החוק לשיריון גבולות ירושלים

לפי הצעת החוק של ח"כ מצא, לא יועברו סמכויות בעיר לגורם זר, ללא רוב של 61 ח"כים. החוק יועלה לקריאה שנייה ושלישית בכנסת בתום הפגרה

ועדה משותפת לוועדת חוקה ולוועדת הפנים של הכנסת, אישרה היום (יום ב') לקריאה שנייה ושלישית את חוק שריון גבולות ירושלים של יהושע מצא (ליכוד).
לפי החוק, שהוא תיקון לחוק יסוד: ירושלים, לא יועברו סמכויות בעיר לגורם זר, ללא רוב של 61 ח"כים. עם תום הפגרה יועלה החוק לקריאה שנייה ושלישית בכנסת, והוא צפוי לעבור שם ברוב גדול.
יוזם החוק, מצא, אמר בישיבה כי "ברגע שהחוק יעבור בכנסת, רה"מ לא יוכל לנהל כל מו"מ על ירושלים. עליו לנהוג בהגינות ובאופן מוסרי ולציית לרוב בכנסת".
יו"ר הקואליציה אופיר פינס, אמר בתגובה כי לרה"מ סמכות לניהול מו"מ בכל נושא, ו"החוק הזה לא יעלה ולא יוריד. נביא כל הסכם למשאל עם, והעם יחליט".
פינס הוסיף כי מדובר בחוק סמלי בלבד, שלא יביא לכל שינוי בתהליך המדיני.
עם זאת, פינס הצביע נגד החוק בוועדה. החוק עבר בוועדה ברוב של ארבעה ח"כים מול שניים. התומכים בחוק היו שאול יהלום (מפד"ל), ציפי לבני (ליכוד), יעקב ליצמן (יהדות התורה) ודוד אזולאי (ש"ס). התנגדו לו, יו"ר הוועדה, ח"כ אמנון רובינשטיין (מרצ), ופינס.
רובינשטיין ביקש לצרף לחוק הסתייגות שבה ייקבע כי החוק לא יפגע בהסכם בינלאומי שאושר על ידי הכנסת. ההסתייגות נדחתה, אולם היא תועלה בהצבעה הנוספת בכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מצא. ברק לא יוכל לנהל מו"מ על ירושלים
ארכיון ידיעות אחרונות
אתר הכנסת
פינס. חוק סמלי בלבד
אתר הכנסת
מומלצים