שתף קטע נבחר

בן עמי: "אני אחראי מיניסטריאלית למהומות אוקטובר"

השר לביטחון פנים לשעבר אמר היום בעקבות עדותו בוועדת אור: "לא ארכין ראש בפני מתחסדים. לא כאלה שעשו קריירה מהשתלחות במשטרה כשהיא חוקרת שחיתות ונורמות, והיום מתחפשים לגדולי מגיניה"

"האחריות המיניסטריאלית הכוללת, לטוב ולרע, היא אבן יסוד של הממשל הדמוקרטי, והיא עניין כה ברור מאליו שלרגע לא עלה בדעתי שלא להכיר בה", כך אמר הערב (א')ח"כ שלמה בן עמי בסניף מפלגת העבודה בקרית אתא.
בן עמי התייחס לעדותו בוועדת אור ואמר: "במבחן הקשה של הימים האחרונים נהגתי בשקיפות מרבית. לא העסיקו אותי שיקולים טקטיים או שיקולים של יחסי ציבור, לא באתי לטייל, למרות ולטשטש, וגם לא באתי לעשות קמפיין פוליטי. גם במחיר ציבורי לא קל אמרתי את האמת הקשה כפי שאני יודע אותה היום".
לדברי בן עמי: "אף שלכל ברור שהשר איננו המפקד המבצעי של המשטרה, האחריות המיניסטריאלית הכוללת, לטוב ולרע, היא אבן יסוד של הממשל הדמוקרטי, והיא עניין כה ברור מאליו שלרגע לא עלה בדעתי שלא להכיר בה. באשר למסקנותיה של הוועדה אל יהא לאיש ספק כי אהיה קשוב להן, כאשר הן תבואנה, בוודאי בכל הנוגע להיבטן הציבורי".
ובן עמי המשיך ואף יצא למתקפה: "לא ארכין ראש בפני מתחסדים. לא כאלה שעשו קריירה מהשתלחות במשטרה כשהיא חוקרת שחיתות ונורמות, והיום מתחפשים לגדולי מגיניה, ולא כאלה הצבועים המודעים היטב, מזה שנים ארוכות, לבעיות של המשטרה, אך דווקא בשעת מבחן נדירה, כאשר מתבקשת התייחסות חושפנית לבעיות כדי להביא לתיקונן, הם מעדיפים לטאטא אותן מתחת למלל חלול". בן עמי התכוון בדבריו אלה בעיקר לשרים אביגדור ליברמן ועוזי לנדאו, שתקפו בעבר את המשטרה.
לדברי בן עמי: "אני אלך, אם יהיה צורך, לכל קרב ומאבק ציבורי כדי להעביר את האמיתות שלי. עתידי הפוליטי הוא לחלוטין עניין שולי".
מקורבי בן עמי סיפרו היום, כי לאחר עדותו של ראש הממשלה לשעבר בוועדת אור, בן עמי זעם עליו. "הוא חש שברק גונן על המשטרה ומטיל על בן עמי את הרפש ואת האחריות", אמרו.
ברק צלצל לבן עמי לאחר עדותו, סיפרו המקורבים, אך זה סירב לקבל את השיחה. דוברו של בן עמי: "אין לי פרטים על המקרה".
לדברי המקורבים לבן עמי, לאחר העדות בוועדת אור והתגובות השליליות לה, "מצב רוחו של בן עמי הידרדר ואף חששנו כי הוא עומד לפרוש מהחיים הפוליטיים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
לוקח אחריות. בן עמי
צילום גלי תיבון
מומלצים