שתף קטע נבחר

מכללות: מי מחלק מילגות ביוגוסלביה?

רשויות ה-NCAA והמשטרה פתחו בחקירה נגד ולדימיר בוסניאק, עוזר מאמן קולג'ים בעבר, בחשד ששימש כסוכן קש לשחקנים יוגוסלבים שרצו במילגה

רשויות מנהלת ליגת המכללות בארצות הברית (ה-NCAA) והמשטרה פתחו בחקירה נגד עוזר מאמן קולג'ים לשעבר, שניהל עסק להכשרת מילגות לכדורסלנים יוגוסלבים תמורת כסף. על פי המידע שנתקבל, מדובר בלפחות 40 שחקנים יוגוסלבים שהשתמשו בשירות זה.
על פי החשד, ולדימיר בוסניאק, עוזר מאמן לשעבר במכללות במישיגן, פלורידה ולואיזיאנה, ניצל את מוצאו כדי ליצור קשר עם משפחות בארץ מולדתו, ששילמו לו אלפי דולרים תמורת שירותיו. זאת בניגוד לתקנון ה-NCAA, שפוסל כל מעורבות של סוכן שחקנים בהתקשרות בין המכללות לבין השחקנים. אגב, בוסניאק בן ה-35, משמש היום כמאמנה הלאומי של נבחרת הכדורסל של לוב.
תלונה ראשונה כנגד בוסניאק הוגשה למשטרה בשנה שעברה, לאחר שעזב את תפקידו במכללת לואיזיאנה טק, והשאיר אותה עם חוב לא מוסבר של 1,600 דולר. שנה לאחר מכן הוציאה מדינת פלורידה צו מעצר כנגד בוסניאק לאחר שרשם זוג צ'קים מזוייפים של מכללת סנטרל פלורידה.
בחודש יולי האחרון, התראיין בוסניאק לעיתון יוגוסלבי בבלגראד, ואמר כי מטרת פועלו היא לעזור לכדורסלנים יוגוסלבים צעירים ועניים להגשים את חלומם ולשחק בארצות הברית. "אני באמת לא עושה כסף", הצהיר בוסניאק. "אני מביא אנשים טובים, אזרחים טובים עם אישיות טובה, שבהחלט יכולים לעשות את העבודה על מגרש הכדורסל ומחוצה לו. מעולם לא חרגתי מהכללים של ה-NCAA". בוסניאק טען בראיון כי כל התשלומים שנגבו מהמשפחות על ידיו היו בעבור חשבונות טלפון והפקת קלטות וידאו של השחקנים וכי הוא התחייב להחזיר את הכסף במידה שלא ימצא להם מכללה. עוד אמר בוסניאק כי הוא הקפיד לטפל רק בענייניהם של שחקנים ממוצעים, שאין להם סיכוי לשחק כמקצוענים ביוגוסלביה.
החקירה העלתה כי חלק ממאמני המכללות שקלטו שחקנים בתיווכו של בוסניאק טענו כי ידעו כי הוא גובה כסף ממשפחות השחקנים.
בשנים האחרונות החלה מנהלת ה-NCAA להפנות תשומת לב רבה להתקשרויות בין המכללות לשחקנים זרים. בין השאר נתגלה כי ביוגוסלביה פועלים סוכני קש רבים המתווכים בין ספורטאים מקומיים בענפים השונים לבין המכללות. ב-NCAA, כאמור, מנסים להילחם בתופעה. "הם מנצלים את כספי המערכת שלנו כדי להרוויח", אמר בתגובה נשיא ה-NCAA, ביל ברדשאו. "זה מטריד מאוד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים