שתף קטע נבחר

שריד: לחקור את השר ישי בעקבות דברי עובדיה

יו"ר האופוזיציה פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור את שר הפנים, בעקבות הפרסום ב-ynet לפיו גילה הרב עובדיה יוסף כי ראשי מועצות מקומיות מתחייבים לבנות בתי כנסת ומקוואות עבור תקציבים ממשרד הפנים

יושב ראש האופוזיציה, חבר הכנסת יוסי שריד, פנה היום (ג') במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין ולמבקר המדינה, אליעזר גולדברג, בדרישה לפתוח בחקירה נגד שר הפנים אלי ישי מש"ס, וזאת בעקבות דברי הרב עובדיה יוסף שפורסמו לראשונה ב-ynet בשבוע שעבר (הידיעה המלאה - בקישור מימין).
לטענת שריד, בימים האחרונים מתחזקים החשדות לכאורה לפיהם מתנה השר ישי העברת תקציבים ממשרד הפנים לרשויות המקומיות, בקידום מוסדות ש"ס ומקורביו של ישי ברשויות הנתמכות.
שריד טוען כי החשדות מתחזקים עקב דבריו של הרב עובדיה יוסף בישיבתה של הסיעה בשבוע שעבר, ובה נאמר כי ראשי רשויות יודעים כי אם הם רוצים תקציבים ממשרד הפנים, עליהם לבנות מקוואות, בתי-מדרש ובתי-כנסת.
תמליל דבריו של הרב, מתוך הפגישה הסגורה עם ראשי ש"ס, פורסם לראשונה ב-ynet בשבוע שעבר. הרב עובדיה אמר בין היתר לאנשיו: "כל ראשי העיריות יודעים כולם שהם זקוקים למשרד הפנים, אין פה מה לדבר. ויודעים, אם לא יעשו תלמודי תורה אין להם מה לבוא אצלו, אצל שר הפנים... שר הפנים רוצה רק מקוואות, רק תלמודי תורה, רוצה רק דברים שבקדושה, בתי כנסיות, בתי מדרשות. יודעים את זה ולכן לפני שיבואו אליו הוא חייב (ראש העיר) לעשות איזה דבר. מכינים את עצמם יודעים שאם הוא צריך עזרה ממשרד הפנים - עוזר לדברים שבקדושה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
אלי ישי. תקציב תמורת מקווה?
צילום: גלי תיבון
מומלצים