שתף קטע נבחר

הפלסטינים: שני המחבלים יצאו מג'נין לאחר נסיגת צה"ל מהעיר

בן דודו של אחד משני המחבלים אומר ל-ynet כי הם נראו הבוקר בעיר. גורמי ביטחון: ייתכן שיציאת צה"ל מג'נין הקלה על חדירת החולייה

מקורות בטחוניים פלסטינים אומרים ל-ynet כי מבצעי הפיגוע בעפולה יצאו לדרכם הבוקר (ג') מאיזור ג'נין. כזכור, כמה שעות קודם לכן נסוג צה"ל משטחי A בעיר.
בן דודו של מוסטפא אבו סרייה, אחד משני מבצעי הפיגוע, אומר ל-Ynet כי מוסטפא נראה הבוקר במחנה ביחד עם המחבל השני, עבר אל כרים אבו נעסיה, איש גדודי ירושלים, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי. לדבריו, אבו נעסיה היה עצור בעבר בבתי כלא ישראלים.
הוא סיפר כי בן דודו עבד במודיעין הכללי של תאופיק טיראווי עד לפני מספר חודשים. "אנחנו גאים וכל תושבי המחנה באו לברך אותנו, אנשים אצלנו התעלפו משמחה. מוסטפא גרם לנו כבוד גדול ונאחריות למה שהוא עשה מוטלת על ישראל", אמר.
הפלסטינים דיווחו עוד כי מוסטפא אבו סרייה הוא אחיינו של חסאן אבו סרייה, קצין בדרגה המקבילה לרב סרן במודיעין הכללי הפלסטיני בגדה, שחוסל לפני כשבועיים על ידי ישראל וכי הוא שאף לנקום את מותו.
גורמי ביטחון פלסטינים מעריכים כי שולחי השניים ביקשו לחבל במאמצים המדיניים של ארה"ב, וכמו כן בפגישה שהיתה אמורה להיערך היום בין קצינים ישראלים ופלסטינים, בעקבות הנסיגה הלילה מג'נין.
בהודעה משותפת לגדודי ירושלים ולגדודי חללי אל אקצה, נאמר כי "הפעולה המשותפת לג'יהאד ולפתח היא הניצוץ הראשון בדרך לאחדות במאבק ובג'יהאד הפלסטיני, ובדרך לעוד פעולות ייחודיות שתהפוכנה את חיי הציוניים הרוצחים לגיהינום עד שייסוגו מאדמתנו מושפלים ומובסים".

בישראל טוענים: אין קשר לנסיגה

בתחילת היום אמרו כמה גורמי ביטחון אמרו כי לא היה קשר ישיר בין יציאת צה"ל משטחי A בג'נין, לבין הפיגוע בצהרים.
אבל מאוחר יותר אמרו כמה גורמים, כי ייתכן שיציאת צה"ל מג'נין הקלה על חדירת החולייה שביצעה את הפיגוע בעפולה. לדברי הגורמים, "התרעות קיימות כל הזמן, וייתכן שאילו צה"ל היה נסוג מחר, הפיגוע היה יוצא לפועל רק מחר. עיתוי היציאה הוא שיקול מדיני, ולא ניתן להישאר בתוך שטחי A לנצח".
ואילו שר הבריאות, נסים דהן, אמר בבית החולים בעפולה כי הוא בהחלט מוצא קשר בין יציאת כוחות צה"ל מג'נין לפיגוע שאירע בעפולה. "היה ברור שברגע שניסוג מג'נין עלול לקרות משהו, אך מאחר ולא היתה התרעה ספציפית הרשנו לעצמנו לצאת. להבא נלמד לא לתת מחוות של רצון טוב".

את הידיעה כתבו עלי ואקד, פליקס פריש ולינוי בר גפן

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
המחבל עומר אבו נעסה
צילום רויטרס
צילום רויטרס
המחבל פייסל אבו סרייה
צילום רויטרס
מומלצים