שתף קטע נבחר

מחר בכנסת: דיון בביטול חוק משפחות ברוכות ילדים

הממשלה החליטה לשנות את עמדתה ולהתנגד להצעות החוק, בנימוק כי ממילא חוק ההסדרים מקפיא את החוק. בלשכת שר המשפטים מתחו ביקורת על השרים: ההצבעה תלמד למעשה שהממשלה תומכת בחוק

הממשלה החליטה לשנות את עמדתה ולהתנגד לשלוש הצעות חוק שיעלו מחר (ד') בכנסת המבטלות את חוק משפחות ברוכות ילדים.
הצעות החוק שיעלו מחר במליאה הן של ח"כ אופיר פינס (עבודה), מוסי רז (מרצ) וכל חברי הכנסת של סיעת שינוי. הצעות החוק "שוכבות" מאז תקופת ממשלת ברק, מבלי שעלו להצבעה ובתקופת הממשלה הקודמת הביעה ועדת השרים לענייני חקיקה תמיכה בהן.
לאחרונה הגיש השר ניסים דהן מש"ס ערעור לממשלה, על תמיכתה בחוקים בטענה כי מאחר והתמיכה הובעה בתקופת הממשלה הקודמת היא אינה עוד בתוקף.
מזכירות הממשלה ערכה היום סבב טלפוני בין השרים וביקשה מהם להביע את עמדתם. בסיום ההצבעה התברר כי השרים מתנגדים לשלושת החוקים בטענה שממילא חוק ההסדרים מקפיא את חוק משפחות ברוכות ילדים.
עם זאת, בלשכת שר המשפטים מאיר שטרית מתחו ביקורת על החלטת הממשלה, מכיוון שלמעשה בהצבעתה מחר נגד שלוש הצעות החוק, תצביע הממשלה נגד ביטול חוק משפחות ברוכות ילדים.
ח"כ אופיר פינס אמר בתגובה כי הוא אינו מתכוון למשוך את הצעת החוק שלו למרות שהוא חבר בקואליציה ומחויב למשמעת הקואליציונית שהיא כעת להתנגד לחוק. "מדובר בממשלה צבועה, חסרת עמוד שדרה, נעדרת כושר מנהיגות וחסרת אחריות", אמר פינס והציע לראש הממשלה ולשר האוצר שלא להיעדר מההצבעה.
פינס גם מתכוון לדרוש כי במליאה תיערך הצבעה שמית שתראה לציבור מי בדיוק תומך בחוק ומי מתנגד לו. פינס מביע מחאה על שמזכירות הממשלה "לא טרחה" כלשונו, להודיע לו על השינוי בעמדת הממשלה, ואמר כי משום כך יעלה את החוק בכל מקרה וכי הוא בטוח שיימצא לו רוב.
ח"כ מוסי רז (מרצ) קרא למפלגת העבודה לפרוש מהממשלה, ולהביע תמיכה בחוק. ח"כ יוסי פריצקי (שינוי) אמר כי "למרות ידיעתה של הממשלה כי חוק משפחות ברוכות ילדים הוא אסון לחברה הישראלית, הכורסאות והוולוו חשובים יותר לשרים ולכן הם שוב מתקפלים מול דרישות החרדים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
פינס. הממשלה צבועה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים