שתף קטע נבחר

"החזרה לכנסת תלויה בשיקול דעתו של מרדכי"

כך אומר יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יוסי כץ. על פי החוק יוכל מרדכי לחזור לכהן בכנסת, אולם ח"כ כץ קרא לו "לקבל החלטה אמיצה, לאחר שהכנסת אמרה את דברה בעניינו". ח"כ דיין: "איני רואה מפלגה שלא תקיא מקרבה איש כמו מרדכי"

בעקבות פסיקת בית המשפט המחוזי בירושלים, שהחליט לדחות היום (ד') את מרבית ערעורו של יצחק מרדכי ולהותיר את עונשו על 18 חודשי מאסר על תנאי, יוכל על פי החוק לשוב מרדכי ולכהן בכנסת. זאת, מכיוון שהחוק שחוקקה הכנסת כי מי שעבר עבירה שיש עימה קלון, לא יוכל לכהן בה, אינו חל רטרואקטיבית על מרדכי (על הפסיקה - בקישורים מימין).
יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יוסי כץ, בירך את יצחק מרדכי על מה שהגדיר "הזיכוי החלקי במשפטו". כץ אמר כי "ההחלטה על החזרה לכנסת תלויה כעת בשיקול דעתו של מרדכי". עם זאת, ח"כ כץ קרא למרדכי "לקבל החלטה נבונה ואמיצה ולקחת בחשבון שהכנסת אמרה את דברה, שינתה את החוק וקבעה שדי בכך שחבר כנסת עבר עבירה שיש עמה קלון כדי להרחיקו מהכנסת".
ח"כ יעל דיין אמרה בתגובה לפסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים כי "פסק הדין עושה צדק ומקבע את הנורמה הראויה להתנהגות מאיש ציבור". ח"כ דיין הוסיפה: "אינני רואה מפלגה שלא תקיא מקרבה איש כמו יצחק מרדכי. לא ראוי שאדם כזה יחזור לכהן כח"כ כשעבירה כזו תלויה מעל ראשו".
אביגייל פרנקל ממרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית אמרה כי "בעובדה שההרשעות נותרו על כנן יש אמירה חברתית חשובה. אני שמחה שבית המשפט חיזק את העונש שנקבע קודם לכן והוכיח שצלש"ים ועבר מפואר אמנם אי אפשר לקחת מאדם אבל גם את ציפיית הציבור שלא יתקוף ולא ינצל ולא ישפיל נשים וילדות. העונש לטעמי לא מספק אבל אני שמחה שלא הפחיתו בו. מאסר בפועל היה משקף את חומרת המעשה. העובדה שגם אנשים בעלי כוח מועמדים לדין תעודד נשים אחרות לפנות ולספר את הסיפור שלהן. התהליך בדרך כלל הוא ויה דולורוזה לנפגעות ונשים רבות מעדיפות לשבת בבית מאשר לספר את הסיפור שלהן לבית המשפט".
יו"ר נעמת, חדווה אלמוג, אמרה כי: "אסור שמדרכי ישוב לחיים הציבוריים". לדבריה, היא היתה מרוצה יותר לו קיבל מרדכי מאסר בפועל. אלמוג הביעה תקווה כי נשים שהוטרדו מינית על ידי אישי ציבור יראו בהרשעתו של מרדכי עידוד להתלונן.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
מרדכי בבית המשפט
צילום גלי תיבון
מומלצים