שתף קטע נבחר

חוק: חברי מרכז מפלגה יוכלו לכהן כדירקטורים

ברוב של 30 תומכים מול 19 מתנגדים אישרה מליאת הכנסת את חוק הדירקטורים, המאפשר לחברי מרכז מפלגה להתמנות כדירקטורים בחברות ממשלתיות. יוסי שריד: "היום רשמה הכנסת את אחד משיאי הכיעור והריקבון שלה"

הכנסת קיבלה היום (ד') ברוב של 30 תומכים לעומת 19 מתנגדים בקריאה טרומית את חוק הדירקטורים השנוי במחלוקת, אותו הגיש ח"כ אברהם הירשזון (ליכוד). על-פי הצעת החוק יוכלו חברי מרכז במפלגות להתמנות לחברי דירקטורים בחברות ממשלתיות - מינוי שהיה אסור עד כה בשל החשד לשוחד פוליטי.
בחוק תמכו חברי כנסת מהליכוד, ש"ס והאיחוד הלאומי. חברי הכנסת של מרצ ושינוי התנגדו וכך גם מספר חברי כנסת ממפלגת העבודה. אלא שגם בהצעת החוק הזו בחרו רבים מחברי מפלגת העבודה ושריה להעדר, ייתכן כדי שלא להרגיז את בוחריהם.
בעקבות מחאת השרים דן מרידור וסאלח טריף נגד התמיכה הממשלתית שניתנה בתחילה לחוק דרש ראש הממשלה משר המשפטים לקיים דו-שיח ע"ם ח"כ הירשזון ולהגיע לפשרה, אלא שזו טרם נמצאה ולכן הממשלה איפשרה חופש הצבעה לח"כים ולשרים.
יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד, אמר בתגובה: "חוק הדירקטורים הוא חוק שרק חבורה של מושחתים יכולה להציע. היום רשמה הכנסת את אחד משיאי הכיעור והריקבון שלה כאשר מהיום ואילך רק עסקני מפלגות יתמנו למנהלים בחברות ממשלתיות משום שפחד חברי המרכזים שלהם יפול על השרים".
"במליאת הכנסת התגשם היום החזון של מושחתי כל המפלגות התאחדו. אנשי הליכוד, העבודה, ש"ס, המפדל, האיחוד הלאומי, יהדות התורה וגשר חברו יחד כדי להשחית את המינהל הציבורי בישראל עד לשורש".
ח"כ יוסי פריצקי משינוי אמר: "השחיתות הפוליטית של מפא"י חוזרת, ועכשיו, במקום שלחברי מרכז יהיו כישורים מיוחדים כדי להיות דירקטור, יהיו להם קשרים מיוחדים".
השר דני נוה, השר המתאם בין הממשלה לכנסת, שהגיש הצעת החלטה לממשלה בנושא, עלה בתגובה לדוכן הנאומים ותקף את שריד: "אני מבין שהייתם מעדיפים שגם ענייני המדינה יתנהלו כפי שהיה במשך שנים, כשהאליטות של השמאל שלטו בחברות ממשלתיות ובדירקטורים וברשויות ציבוריות. העידן הזה תם וחלף, ואני מקווה שהעיוות הזה יתוקן במהרה. המצב הקיים היום, שבו אנשים מוכשרים בעלי כישורים מוכחים, אינם יכולים להתקבל לדירקטוריונים בחברות ממשלתיות ונענשים על גילוי מעורבות חברתית ופוליטית, הוא אפליה אבסורדית ועוול שיש לתקנו בהקדם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההצעה שלו. ח"כ הירשזון
צילום: דודו פריד
כיעור פוליטי. שריד
צילום: דודו פריד
מומלצים