שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ערפאת לזיני: אני מוכן להפסקת אש
  השליח האמריקני, אנתוני זיני, נפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית ברמאללה. בתום הפגישה אמר ערפאת במסיבת עיתונאים שהביע בפני זיני את נכונותו להפסקת אש, והבטיח שיתוף פעולה מלא בממאמצים להחיות את תהליך השלום. אולם לפני הפגישה אמר השר נביל שעת' כי המשלחת הישראלית לשיחות היא "משלחת של רוצחים", שהרכבה "מעיד על אי נכונותה של ישראל להתקדם באופן רציני"

  השליח האמריקני למזרח התיכון, הגנרל אנתוני זיני, נפגש הערב (ד') עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ודן עמו בדרכים להפסקת האלימות ולחידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים.
  בתום הפגישה קיימו השניים במפתיע מסיבת עיתונאים. ערפאת אמר כי הביע בפני זיני את נכונותו להפסקת אש, וציין כי תהליך השלום הוא הבחירה האסטרטגית של הפלסטינים. עוד אמר ערפאת כי הוא מברך על המאמצים האמריקנים להחיות את תהליך השלום, והבטיח שיתוף פעולה מלא.
  זיני הודה לערפאת על קבלת הפנים החמה, וציין כי האמריקנים רואים חשיבות עליונה להפסקת האש. זיני הוסיף כי יש לפעול לרגיעה בדרך לתחילת יישום דו"ח מיטשל.

  שעת': "משלחת של רוצחים"

  זיני סייר הבוקר בליווי מארחיו הפלסטינים ברחבי הגדה, סמוך להתנחלויות.
  העמדה שמציגים הפלסטינים בדיונים עם זיני היא שישראל טרפדה כל אפשרות לחידוש המו"מ, וכי ממשלת שרון נחושה להמשיך במדיניות ההסלמה.
  השר לתכנון בינלאומי ברשות הפלסטינית, נביל שעת', אומר כי המשלחת הישראלית היא "משלחת של רוצחים קיצוניים, משלחת של כיבוש שנועדה לבסס את מדיניות התוקפנות וההסלמה של ישראל". שעת' אמר את הדברים זמן קצר לפני הגעת המשלחת האמריקנית לארוחת שבירת הצום עם ערפאת.
  שעת' הוסיף כי "המשלחת הקיצונית הזו מוכיחה כי רק לחץ מאסיבי אמריקני אמיתי על ישראל, יש בו כדי להניע את הדברים קדימה. הפלסטינים מתכוונים להבהיר לאמריקנים כי הרכב המשלחת הישראלית מעיד על אי נכונותה של ישראל להתקדם באופן רציני. הפלסטינים יבהירו גם כי ההרכב הזוטר של המשלחת לעומת ההרכב רם הדרג של הפלסטינים מעיד על הכוונות האמיתיות של הצדדים".
  בתום פגישת זיני-ערפאת נפגש השליח האמריקני עם צוות המו"מ הפלסטיני ועם צוות של מומחים פלסטיניים.

  מחלוקת קשה בתוך הפתח - האם להפסיק את האש

  בתוך כך, ל-ynet נודע על מחלוקת קשה בתוך תנועת הפתח בנוגע למדיניות שעל הפלסטינים לנקוט. קבוצה בראשות מזכיר הוועד הפועל של אשף, אבו מאזן, מבכירי הצוות שמינה ערפאת למו"מ עם המשלחת האמריקנית, טוענת כי על הרשות לפעול בנחישות לשמירה על הפסקת האש, כדי לדחוק לפינה את ישראל ולהוכיח לאמריקנים ולקהילה הבינלאומית כי שרון אינו מעוניין בהשבת השקט ובחידוש המו"מ.
  קבוצה נוספת, בראשות ראש התנזים, מרוואן ברגותי, דורשת להבהיר לאמריקנים כי הפלסטינים מתנגדים לכך שהשיחות יצטמצמו להיבטים הבטחוניים בלבד. בשיחה עם עיתונאים אמר ברגותי כי "אם המשלחת האמריקנית תחתור אך ורק לחידוש התיאום הביטחוני במתכונתו הישנה, אנו מתנגדים לכך, ומשימתה נדונה לכישלון מראש. אך אם פני האמריקנים לפעולה שתביא לחידוש אמיתי של המו"מ על בסיס זכויות הפלסטינים, הם יזכו לשיתוף פעולה מלא מצדנו".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי פי
  ערפאת וזיני. סעודה לשבירת הצום
  צילום איי פי
  ציפי מנשה
  שעת`. ההרכב מעיד על הכוונות
  ציפי מנשה
  מומלצים