שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר בליכוד: "שרון אמר לנו כי הוא מרסן את פרס"
  ראש הממשלה ייפגש הערב עם כמה משרי הימין, לפני נסיעתו לארה"ב. שר בכיר מספר ל-ynet כי שרון ביקש באחרונה שלא לתקוף את פרס והבהיר כי "לא אתן לו לכפות על הממשלה את דרך אוסלו"

  שר בכיר בממשלה אומר ל-ynet כי ביומיים האחרונים קיים ראש הממשלה מספר שיחות טלפון עם שרים בליכוד, וביקש מהם שלא להשתלח בפרס. לדברי השר, אמר ראש הממשלה כי הוא מרסן את פרס, וכי לא יתן לו לכפות על הממשלה את דרך אוסלו. הוא הוסיף כי חשוב לא לתת למפלגת העבודה תחושה שהיא "מחוץ למשחק".
  יש לציין כי בין שרון לפרס שוררת מתיחות גדולה בימים האחרונים, על רקע מינוי צוות המו"מ לשיחות שמנהלים השליחים האמריקנים (ראה הרחבה - בקישורים מימין).
  הערב ייפגש ראש הממשלה עם כמה משרי הימין, לצרכי "הרגעה" לקראת נסיעתו הלילה לארה"ב. בפגישה ישתתפו בין השאר השרים בני אלון, עוזי לנדאו, רובי ריבלין ואביגדור ליברמן.
  את הפגישה יזם ראש הממשלה. השרים יתבעו ממנו התחייבות מפורשת לקראת השיחות בארה"ב, לפיה בפגישות הצפויות לא תידון הקמתה של מדינה פלסטינית. השרים ציינו כי הם מודאגים בעיקר מדבריו של פרס באו"ם בעניין מדינה פלסטינית וחוששים שהדבר פוגע בעמדת הממשלה.

  שרון: מצבנו טוב

  ראש הממשלה אריאל שרון אמר היום כי "מצבנו המדיני טוב יותר מאשר מדווח בתקשורת". שרון אמר בפגישה עם ראשי ועדת העורכים של העיתונות, כי ישראל מצאה את הדרך המתאימה להילחם בטרור, אף שהיא "אינה קצרה וקלה", מבלי להיגרר למלחמה. ברמז למאבקו בנתניהו הוא הוסיף כי הוא אינו זקוק ל"עצות מיועצים" באשר לדרך הנכונה להילחם בטרור.
  בעניין המחלוקת עם פרס בעניין ניהול המו"מ עם השליחים האמריקנים ואמר: "אין לנו שום מחלוקת. ייתכן שכשנגיע לעניין הסדר קבע, יהיו מחלוקות, אבל עוד לא הגענו לשם. מו"מ מדיני נוהל תמיד בלשכת רה"מ בעבודה משותפת עם שר החוץ".
  שרון גם התייחס בהרחבה למצב במשק ואמר כי יקדיש לטיפול במשבר הכלכלי זמן רב (ראה ידיעה נפרדת בקישורים מימין).

  "מערכת היחסים עם ארה"ב טובה"

  מסעו של ראש הממשלה בארה"ב, שיחל מחר בבוקר, יימשך חמישה ימים. הוא ייפגש עם ראשי המימשל וידון איתם במו"מ המדיני ובמצב מול עיראק. שרון אמר היום כי מערכת היחסים של ישראל עם ארה"ב טובה כתמיד.
  "אני מודה, אני לא כ"כ מתרגש כשאני רואה את הכותרות האלה, לעתים כותרות בעובי של חצי עמוד על משבר נורא ביחסנו עם ארה"ב, חולף שבוע אז הכותרת קצת יותר קטנה...", אמר.
  לדברי שרון, הוא יבקש לדעת בפגישה עם הבכירים בממשל, מה כוונותיה של ארה"ב ביחס לעיראק, אך הוא לא מתכוון להציע לאמריקנים אם לתקוף או לא, "גם אם יש חשש שזה יעורר תגובה נגד ישראל".
  עוד ציין שרון כי עד היום נהגו האמריקנים "בצורה בלתי רגילה" בעדכון ישראל לגבי פעולות אמריקניות, כך למשל לגבי הפעולה באפגניסטן.

  החזון: מדינה פלסטינית מפורזת

  ביחס למצב המו"מ עם הפלסטינים אמר שרון כי ערפאת צריך לעצור טרוריסטים, ולפרק את ארגוני הטרור. "ממשלתי לא תקיים מו"מ תחת אש ולא תוותר על הדרישה לשבעה ימי שקט", אמר.
  ביחס לחזונו המדיני אמר שרון: "קשה לי להאמין שאפשר בקפיצת דרך אחת להגיע להסכם מלא, צריך ללכת בהדרגה. כל אחד מהצדדים יצטרך לעשות שורה של דברים. הפלסטינים יצטרכו להפסיק את הטרור וההסתה, לחנך לשלום… לשיתוף פעולה כלכלי. גם ישראל צריכה לעשות דברים - אני מעריך שיש דברים שהפלסטינים בהחלט סובלים מהם, כמו חוסר ברציפות, מהדרכים המשותפות שיש בהם הרבה מחסומים שקיימים... אני מאמין שאפשר להגיע להסדר עם הפלסטינים, אני לא רוצה לקחת אחיזה של כל העניין לידי אך אני מאמין שאני אחד מהבודדים שיכולים להביא לזה, הפלסטינים מפספסים הזדמנות אדירה… זה לא יהיה פשוט להביט בעיני הציבור ולעשות ויתורים לכן אני חושב שאני יכול.
  בסופו של דבר כשנעבור את אותו פרק ומבחן לאפשרות לחיות יחד. צריכה להיות מדינה פלסטינית מפורזת, בלתי צבאית, עם תנאים שנוכל להתקיים בביטחון. מצד אחד שהם יחיו באורח עצמאי ומצד שני שלא נסתכן סכנות ביטחוניות שאי אפשר לעמוד בהם".
  בנושא ההתנחלויות אמר שרון: "ההתיישבויות נבנו במקומות חיוניים לבטחון ישראל. סוכם שכל נושא ההתיישבויות יגיע לדיון רק בסוף התהליך עם הפלסטינים, בהסדר הקבע".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים