שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בן אליעזר: הפיגועים נועדו לטרפד שליחות זיני
  שר הביטחון נועד הערב עם השליח האמריקני המיוחד לפגישה שהוגדרה כדחופה לאור הפיגוע אתמול וההתראות הרבות לפיגועים בתקופה הקרובה. בפגישה עם הנשיא קצב גינה השליח האמריקני את הפיגוע באוטובוס ואמר: אשאר באזור עד שתושג הפסקת אש

  שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, נפגש הערב (יום ו') פעם נוספת עם השליח האמריקני המיוחד, הגנרל אנתוני זיני, לפגישה שהוגדרה כדחופה. זאת לאור התמונה הביטחונית הקשה בעקבות הפיגוע אתמול בו נהרגו שלושה אזרחים ישראלים וההתראות הרבות לפיגועי תופת, ירי ופיגועים נוספים הממשיכות להגיע למערכת הביטחון.
  בפגישה בה השתתפה גם סגנית שר הביטחון, דליה רבין-פילוסוף וגורמי ביטחון בכירים הדגיש בן אליעזר כי חלק מהפיגועים מכוונים על מנת לטרפד את שליחות זיני.
  הבוקר גינה זיני את הפיגוע באוטובוס ואמר כי הוא מחויב להשגת הפסקת אש כצעד ראשון במשימתו.
  בהתייחסו לפיגוע אתמול אמר זיני כי "מטרת האלימות של הקבוצות הפלסטיניות האלה היא להכשיל את משימתי, אך לא אתן את ידי לכך. אני מחויב לתהליך, מחוייב למעשים ואזדקק לעזרת כל הצדדים. אני אשאר כאן באזור עד שתושלם הפסקת האש. שום דבר לא יגרום לכך שדרכם של הטרוריסטים תהיה הדרך הנכונה. אני מצפה ליום שלא תהיה בו אלימות והצדדים כאן באזור יחיו בשלום ובשגשוג".
  הגנרל זיני אמר את הדברים בתום מפגש היכרות עם נשיא המדינה משה קצב בבית הנשיא בירושלים. זיני גם הביע את תנחומיו בפני קצב על ההרוגים בפיגועים השונים מאז הגיע לאזור. הנשיא קצב התרשם מנכונותו של זיני להיות מעורב בתהליך ואמר כי "אין מעגל אלימות – אין לרשויות בישראל עניין באלימות, יש רק קו של אלימות. התרשמתי שיש נחישות מצד ארצות הברית למנוע את הטרור נגד ישראל".
  קצב רמז כי במסגרת הדיונים עם זיני לא עלתה שאלת הנסיגה החד צדדית: "אם זה חד צדדי ולא דו צדדי העניין תלוי רק בממשלת ישראל", אמר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי פי
  זיני. אני מחויב להשיג הפסקת אש
  צילום איי פי
  מומלצים