שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ההתאחדות: "צריך להסיר את הכתם מהשופטים"
  היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד משה אביבי, טוען כי אי מסירת שמות השופטים המעורבים בפרשת ההימורים, על ידי ניב רסקין וגלי צה"ל, מוציאה לשון הרע כנגד ציבור השופטים כולו. גברי לוי: "אם הדברים לא נכונים – צריך לעשות משהו עם אותו איש שזרק בוץ על השופטים"

  היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד משה אביבי, פנה היום (א') ליועץ המשפטי לממשלה, פרופ' אלייקים רובינשטיין, בדרישה להגיש כתב אישום נגד גלי צה"ל והכתב ניב רסקין, על כך שהם מסרבים למסור פרטים לגבי זהות השופטים המעורבים בפרשת ההימורים הבלתי חוקיים והטיית המשחקים. עו"ד אביבי טוען כי בעצם אי-מסירת הפרטים מוציאה גלי צה"ל לשון הרע כנגד ציבור שלם של שופטים, למרות שגם בגלי צה"ל מודים, לטענתו, כי ארבעה שופטים לכל היותר מעורבים בפרשה.

  ח"כ וילן: "אם המידע נכון – זוהי אלימות לשמה"

  דבריו של עו"ד אביבי נאמרו במהלך מסיבת עיתונאים שיזם ח"כ אבשלום וילן, המשמש כיו"ר הוועדה הפרלמנטרית הבודקת את נושא האלימות בספורט. וילן עצמו אמר: "אם המידע שפורסם ביום רביעי על ידי גלי צה"ל נכון, זה אומר שהליגות הבכירות בישראל אינן מתנהלות בצורה הוגנת וזו למעשה אלימות לשמה. אנו פונים למשטרת ישראל שתחקור ובמהירות, כדי להסיר את הכתם שנדבק לכל השופטים. מדובר ב-46 שופטים בשלוש הליגות הבכירות, אשר לכל אחד מהם יש שם, משפחה וילדים ואם אכן יש אשמים – אסור לטייח. אם אין אשמים, הרי שפוגעים בשמם של אותם אנשים כאשר אין ברשותם אפשרות להתגונן. מבחינה ציבורית זה פשוט לא הוגן".

  גברי לוי: "לפתוח את כל המשחקים באותה שעה"

  יו"ר ההתאחדות, גברי לוי, נכח גם הוא בדיון, שנערך בבית אמות המשפט בתל אביב. "עשינו כל מה שההתאחדות הייתה אמורה לעשות בנושא", אמר לוי. "פנינו מייד למשטרה שתחקור את העניין ואנו אף מציעים פרס כספי, אם נקבל אישור מהמשטרה, כדי לקבל מידע חדש בקשר לשמועות. לצערי הרב, עד היום לא הצליחו להוכיח דבר, פרט לבעיה של כדורגלנים בעבר, וגם אז הוחלט שלא להעמידם לדין פלילי, ורק ההתאחדות הענישה אותם בבית הדין המשמעתי. טיפש אחד זורק אבן ומאה חכמים לא יכולים למצוא אותה. פה נזרקו אימרות שהאדם שזרק אותן לא מוכן לתת שום מידע. אם אין באימרות אלו אמת – צריך לעשת משהו עם אותו איש שזרק בוץ על השופטים".
  ניב רסקין אמר ל-ynet בתגובה לדברי היו"ר: "צר לי על דבריו של יו"ר ההתאחדות. אני רק יכול להצטער שזוהי עמדתו".
  לגבי ההימורים הבלתי חוקיים אמר לוי: "אני אציע להנהלת ההתאחדות לפתוח את כל המשחקים בשבת באותה שעה, כדי לצמצם את האפשרות להמר בדרך בלתי חוקית". לוי הסביר כי ההפרשים בין שעות פתיחת המשחקים מאפשרים לאנשים להמר בכל פעם על המשחק שייפתח, לאחר שמשחק אחר כבר הסתיים.

  צבי רוזן: "השופטים מקבלים תגובות מהקהל"

  עו"ד משה אביבי הוסיף: "פנינו לגלי צה"ל כדי להסיר את הכתם שרובץ על כל השופטים. הם התעלמו מהפנייה שלנו ולכן פנינו ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להוציא כתב אישום. בין אם יהיו ממצאים ובין אם לאו – ברור שהכתם הזה לא חל על 90 אחוז משופטי הליגות הבכירות".
  צבי רוזן, יו"ר הוועדה המקצועית של איגוד השופטים: "בדקתי כבר בעבר שמועות דומות, ותמיד כשהגעתי למישהו שהבטיח מידע בנושא, התברר כי אין בזה ממש. בשבת האחרונה ובכל משחקי ליגת העל והליגה הלאומית, השופטים קיבלו תגובות מהקהל. כל טעות שיפוט נחשבת עכשיו כהטיית משחק וזה פשוט בלתי אפשרי".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום יוסי רוט
  דורש לחשוף את השמות. לוי
  צילום יוסי רוט
  ארכיון ידיעות אחרונות
  ההימורים - אלימות לשמה. ח"כ וילן
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים