שתף קטע נבחר

דהאמשה: אם מדיניות הרשע לא תשונה - תהיה התפוצצות

תקף את "מדיניות הרשע והגזענות הנמשכת כבר 52 שנה", ואיים: "לא נוסיף לעמוד בחיבוק ידיים"

"אם מדיניות הרשע והגזענות שנמשכת 52 שנים, לא תשונה, תהיה במדינה התפוצצות - ראו הוזהרתם". כך אמר אתמול ח"כ עבד אל מאלק דהאמשה במסיבת עיתונאים בביתו.
אתמול הוא אושפז בבית חולים לאחר שהותקף, לדבריו, על ידי שוטרים ואנשי היס"מ, במהלך הפגנת המחאה מול משרד רה"מ של תושבי עין מאהל, נגד הפקעת קרקעות.
בעקבות הפגיעה בח"כ דהאמשה החליטה משלחת של מנהיגי הציבור הערבי לבטל פגישה שתוכננה עם נשיא המדינה משה קצב. קצב תקף בחריפות את דברי דהאמשה שנאמרו לאחרונה כי "יש לשבור ידיים ורגליים לשוטרים הבאים להרוס בתים לערבים".
"קצב הוא ליכודניק ופוליטיקאי קטן, התפקיד פשוט גדול עליו", אמר דהאמשה. "אנו מטילים את מלוא האחריות על מה שקורה לעם הערבי על ממשלת ישראל, ומבטיחים שלא נוסיף לעמוד בחיבוק ידיים".
לדבריו, הוא היה מצפה מנשיא המדינה לגנות את מדיניות הרשע כלפי הציבור הערבי, שהלא גם הם אזרחי המדינה. "מי שגורם לנו לסבול - ייפגע, הגיע הזמן שנגן על זכויותינו, זו זכות בסיסית הקודמת לכל חוק במדינה", אמר.
במסיבת העיתונאים נכחו בכירים מהמגזר הערבי, וראשי התנועה האיסלאמית שקראו לוועדת המעקב לבטל פגישה נוספת המתוכננת למחר עם הנשיא. "הדרישה לביטול הפגישה מגיעה מכלל מנהיגי הציבור הערבי, הגיע הזמן שהאפליה נגד הציבור הזה ופגיעת שוטרים במנהיגים ערביים תיפסק", אמר ראש התנועה האיסלאמית השיח איברהים סרסור.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
דהאמשה. גזענות בת 52 שנה
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: איי פי
קצב. פוליטיקאי קטן, כינה אותו דהאמשה
צילום: איי פי
מומלצים