שתף קטע נבחר

"עיריית ירושלים מעבירה תקציבי תרבות לחרדים"

במכתב לשר וילנאי טוענת חברת העיריה כי בעוד שמוסדות תרבות בעיר קורסים, העיריה מממנת כנסי התעוררות של ש"ס

חברת מועצת העיר ירושלים, רוני אלוני, טוענת כי תקציבי עיריה המיועדים לפעילות תרבותית מממנים כנסים פוליטיים חרדיים, תוך התחזות ל"תרבות תורנית".
במכתב לשר התרבות, המדע והספורט, מתן וילנאי, כתבה אלוני: "למרות שאין דבר כזה תרבות תורנית בעיננו, בכל זאת גדלות והולכות הדרישות של החרדים לתקציבי ענק למטרות פסולות, והן מותירות את קופתנו ריקה".
לדברי אלוני, רק השבוע הוגשו לועדת הכספים של העירייה דרישות למימון כנסים פוליטיים חרדים מטעם תנועת "אל המעיין" בסך 120 אלף ש"ח (זאת בנוסף לתמיכה של 200 אלף ש"ח שנתקבלו לצורך הכנס ממשרד הדתות), כמו גם מימון לכנס החזרה בתשובה של הרב אמנון יצחק, בסך 50 אלף ש"ח.
אלוני אמרה ל-ynet כי מדובר בסכומי כסף שהיו יכולים להציל מוסדות תרבות הנאבקים על קיומם, "יש מוסדות שקורסים ונמצאים על סף סגירה. עשרות גופים פנו אלי, כדוגמת בית-ספר למשחק של ניסן נתיב, התיאטרון החזותי, להקת המחול, סדנת האופרה הירושלמית ועוד עשרות גופים".

"למנות ועדה שתבדוק את חלוקת התקציבים"

במכתב דרשה אלוני כי שר התרבות, המדע והספורט ימנה ועדה לבדיקת הזרמות הכספים לנושאי אומנות ותרבות בעיריית ירושלים, "הנשלטת על ידי כוחות השחור. כוחות אלה כבשו מזמן את הנהלת העירייה ולכן אין מנוס אלא לפנות אלייך כאל גורם חיצוני".

"טענות אלוני משוללות כל יסוד"

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי בניגוד לחברת מועצת העיר, מנכ"ל העירייה לא עונה לחברי העירייה דרך התקשורת. "בעיריית ירושלים עוסקים הן האגף לתרבות והן האגף לתרבות תורנית בקיום אירועי תרבות מגוונים המיועדים לכל פלחי האוכלוסיה. התקציב העירוני למוסדות התרבות הכלליים עומד על 26 מיליון ש"ח ותקציב מחלקת מורשת ישראל באגף תרבות לבדו עומד על שלושה מיליון ש"ח. טענותיה של גברת אלוני משוללות כל יסוד".
ממשרדו של שר התרבות, המדע והספורט הנמצא בחו"ל נמסר כי המשרד אינו הגורם המטפל בוועדה מסוג זה שדורשת אלוני להקים. "משרדנו אינו עוסק בנושא של תרבות תורנית, לפיכך מדובר בנושא שבעניינו ניתן לפנות לעיריית ירושלים או למשרד החינוך".
עוד נמסר ממשרדו של השר וילנאי כי "מצבם הקשה של מוסדות התרבות בירושלים מטריד וידוע וכי המשרד מנסה לעשות כל שביכולתו על-מנת לסייע להם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקשה של אל המעיין למימון של 120 אלף ש"ח
מומלצים