שתף קטע נבחר

מקור פלסטיני: "המטרה - פירוק מוקש ירושלים"

השיחות בין ישראל לפלסטינים נפתחו הלילה באתר חשאי בוושינגטון. לדברי גורם במחלקת המדינה: "אנו מצפים שהשיחות יתנהלו במשך כמה ימים. הצד האמריקני לא מתכנן מפגשים בין שני הצדדים, אבל אנחנו מצפים שהם ייפגשו בהמשך"

משלחות ישראל והפלסטינים החלו הלילה (יום ד') בשיחות המדיניות בוושינגטון. שתי המשלחות נועדו בנפרד עם המתווך האמריקני דניס רוס.
גורם במחלקת המדינה מסר: "המשלחות נפגשו עם המתווכים האמריקנים, אולם בשלב זה עדיין לא ייפגשו פנים אל פנים". לדבריו, "אנו מצפים שהשיחות יתנהלו במשך כמה ימים. הצד האמריקני לא מתכנן מפגשים בין שני הצדדים, אבל אנחנו מצפים שהם ייפגשו בהמשך".
לעומת זאת, טוען מקור פלסטיני בשיחה ל-ynet כי הפרסומים לפיהם שתי המשלחות לא ייפגשו אינם נכונים. "נציגים משתי המשלחות כבר נפגשו, והם ימשיכו להיפגש במשך היומיים הקרובים, כדי לנסות ולהגיע לבסיס כלשהוא שיאפשר את תחילתו של מו"מ רציני שיביא להסכם".
לדברי המקור, השיחות בין שתי המשלחות יהיו סגורות לתקשורת, ותתקיימנה באתר חשאי. המטרה העיקרית בוושינגטון היא 'פירוק מוקש ירושלים' ונסיון להגיע להסכם ללא ירושלים, או להסכם עם ירושלים בריבונות מועצת הביטחון של האו"ם.
בתוך כך ממשיכים הדוברים הפלסטינים להדגיש כי לא חל כל שינוי בעמדה הפלסטינית. יועצו של ערפאת, נביל אבו רודיינה, אומר כי הפלסטינים רוצים הסכם כולל, שיכלול בראש ובראשונה את פתרון בעיית ירושלים, ויעניק לפלסטינים ריבונות על ירושלים המזרחית.

אולברייט מקווה

מזכירת המדינה מדלן אולברייט הביעה תקווה שהמאמצים יוכתרו בהצלחה. לדבריה, "המנהיגים עצמם צריכים להחליט את ההחלטות הקשות, אנחנו לא יכולים לעשות זאת עבורם", אמרה.
אולברייט נמנעה מלהשיב על שאלה האם ארה"ב הציעה ריבונות של האו"ם על הר הבית. "אין הצעה אמריקנית כרגע על השולחן. רעיונות מגיעים ממגוון מקורות, והרבה רעיונות עולים באוויר", אמרה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריכון ידיעות אחרונות
בן עמי. בראש המשלחת הישראלית
אריכון ידיעות אחרונות
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
סאיב עריקאת. בראש המשלחת הפלסטינית
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים