שתף קטע נבחר

ברק: אל-קודס עשויה להיות הבירה הפלסטינית

זו הפעם הראשונה שברק השתמש בשם הערבי של ירושלים לציון יישות נפרדת. בראיון ל"ג'רוזלם פוסט" אמר ראש הממשלה, כי אם ייחתם הסכם שיכריז על סוף הסכסוך ירושלים ואל-קודס ישכנו זו ליד זו כשתי בירות. עם זאת הוא הקפיד להדגיש, כי הריבונות על הר הבית לא תעבור לידי הפלסטינים

"אם ייחתם הסכם שלום עם הפלסטינים, הוא יכלול את ירושלים ואל-קודס כשתי בירות" -כך אמר ראש הממשלה, אהוד ברק, בראיון ל"ג'רוזלם פוסט" לכבוד ראש השנה, שיתפרסם מחר (יום ו').
מקור בממשלה מסר, כי זו הפעם הראשונה שברק דיבר באופן פומבי על ירושלים ואל-קודס כשתי יישויות נפרדות, ועל אל-קודס כבירת היישות הפלסטינית העתידית.
בראיון ציין ברק, כי אם ייחתם הסכם שבו יוכרז על סוף הסכסוך בין העמים "ירושלים ואל-קודס ישכנו זו ליד זו כשתי בירות". עם זאת כאשר נשאל באשר לאל-קודס, הקפיד לציין: "בירושלים יהיו עשרות שגרירויות מכל רחבי העולם, על פי הקווים המנחים שעליהם החלטנו. לא במקרה אמרתי ששום ראש ממשלה יהודי לא יחתום על הסכם שיעביר את הריבונות על הר הבית לפלסטינים".
בתום דבריו על אל-קודס חזר ראש הממשלה ואמר, כי אינו בטוח שאכן ייחתם הסכם עם הפלסטינים, משום שאינו בטוח שהשותף הפלסטיני בשל לקבלת החלטות היסטוריות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רויטרס
ברק. לפי הקווים המנחים של ישראל
רויטרס
צילום: רויטרס
הר הבית. יישאר בריבונות ישראל
צילום: רויטרס
מומלצים