שתף קטע נבחר

ברק הפסיק את המו"מ עם ש"ס

בש"ס מגיבים: הגיעה שעת ההכרעה, ונדע כיצד לפעול. ביום רביעי בבוקר יכולה הצעת החוק לפיזור הכנסת לזכות ברוב קולות

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות הודעתו של ראש הממשלה ברק, שהורה להפסיק את המו"מ עם ש"ס בנושא רשת החינוך התורנית. ברק הודיע כי לא יפעל תחת שום סוג של איום מרומז ואמר שיידע מה לעשות בין אם חוק ליברמן לפיזור הכנסת יעבור - ובין אם לאו.
מנהיג ש"ס השר אלי ישי, אמר בתגובה הערב כי הוא מברך את ראש הממשלה על ההחלטה: "סוף סוף, אחרי 10 חודשים של מבוי סתום, הגיעה שעת ההכרעה", אמר ישי. לדבריו, ש"ס תדע כיצד לפעול בעקבות ההודעה.
במקביל פנו שרים מסיעת מישראל אחת לברק בקריאה שיפתח מו"מ לצרוף סיעת הליכוד לקואליציה. יו"ר הליכוד ח"כ אריק שרון אמר היום בצהריים כי הליכוד לא יצטרף לקואליציה. "אין לנו שום כוונה להצטרף לממשלתו הכושלת של ברק, יש לביננו יותר מידי אי הסכמות".
מוקדם יותר העריכו גורמים במערכת הפוליטית כי קיומה של הקואליציה, יעמוד בפני מבחן גורלי ביום רביעי, בהצבעה על החוק לפיזור הכנסת של ח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), שיעלה בקריאה טרומית. בש"ס מאיימים עוד, כי אם יהוו חברי הסיעה לשון מאזניים בהצעת אי האמון ביום רביעי, יצביעו סגני השרים של ש"ס, לראשונה מאז הקמת ממשלת ברק, נגד הממשלה.
מצבה של הממשלה לא נראה מזהיר גם לנוכח כוונותיהן של חברות הקואליציה, ישראל בעלייה והמפד"ל, לתמוך בפיזור הכנסת, מה שעלול לגרור את הקדמת הבחירות. ההחלטה הסופית של שתי הסיעות תתקבל רק ביום רביעי, בסמוך למועד ההצבעה.
בהצבעת האי-אמון הערב יתמכו באופוזיציה סיעות המפד"ל וישראל בעלייה, וכן חברי הכנסת של ש"ס. סיעת שינוי תימנע.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
ברק. מבחן גורלי לקואליציה
ארכיון ידיעות אחרונות
זום 77
הרב עובדיה יוסף והשר אלי ישי: עוזבים את הקואליציה?
זום 77
מומלצים