שתף קטע נבחר

רובינשטיין הורה לסגור התיק נגד דרעי בפרשת בראון - חברון

היועץ המשפטי לממשלה נימק את סגירת התיק בכך שאין מקום לנהל תיק נוסף בעניינו של דרעי. לדברי הפרקליטות, ההודעה על כך נמסרה דווקא היום "משיקולי הגינות" כלפי דרעי

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הורה היום (ב') לסגור את התיק נגד אריה דרעי בנושא פרשת בר און - חברון, בנימוק כי אין מקום לנהל תיק נוסף בעניינו של דרעי.
עמדת המדינה עמדה להימסר בפני ועדת השחרורים שדנה הבוקר בשחרורו המוקדם של דרעי, אך מכיוון שהוועדה החליטה לדחות את הדיון בעניין לינואר 2001, החליטה הפרקליטות להודיע על כך כבר היום (על החלטת הפרקליטות - קישור מימין).
הפרקליטות ציינה כי לאור עמדתה שאין לשחרר את דרעי בתום מחצית מריצוי עונשו, היא ביקשה מ"שיקולי הגינות" כלפי דרעי להורות על סגירת התיק בפרשת בראון חברון.

"שימוש ציני"

מקורב לדרעי האשים את רובינשטיין בכך ש"עשה שימוש ציני ועיכב את סגירת התיק במשך שנתיים, דבר שהסב לדרעי נזק רב הן בפסק הדין שלו בתיק האישי, הן בעיכוב בהוצאתו לשיקום והן בכך שאיפשר לגורמים פוליטיים להשחיר את דמותו של דרעי כמי שמאחוריו תיקים פליליים רבים".
לדברי המקורב, "יש לו שנאה לדרעי, אף פעם לא הבנו למה אבל כל המהלכים שלו מראים את זה בבירור".
המקורב הוסיף כי "צריך להשיב על השאלה מדוע היועץ המשפטי סגר את התיק דווקא היום ולא אתמול למשל". הוא האשים את היועץ כי הודיע על כך "לאחר שהצליחה המגמה לדחות את הדיון בנוגע לשחרורו של דרעי לינואר".

"עסקה למינוי יועץ משפטי"

בחודש אפריל 97' שקלו בפרקליטות להגיש כתב אישום נגד ח"כ דאז אריה דרעי בקשר לפרשת מינוי היועץ המשפטי לממשלה, באשמת מרמה והפרת אמונים. היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטת המדינה ראו אז בחומרה חשד לעסקה פוליטית למינוי רוני בראון ליועץ משפטי.
לבסוף לא הוגש כתב אישום, לאחר שבאותו זמן כבר התנהלו נגד דרעי שני הליכים משפטיים. הראשון, בבית המשפט המחוזי בירושלים בעבירות של שוחד ועבירות נוספות (בהם נגזרו על דרעי 4 שנות מאסר ובית המשפט העליון הפחית את העונש בשנה).
הליך נוסף שהתנהל נגדו הוא התיק הציבורי שמצוי בשלב הסיכומים בימים אלה בבית משפט השלום בירושלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה שי
אליקים רובינשטיין - היועץ המשפטי לממשלה.
משה שי
מומלצים