שתף קטע נבחר

שוטרים פלסטינים הרגו פעיל חמאס שניסה לשגר מרגמות

כוחות הביטחון הפלסטינים עצרו צפונית לג'בליה חמישה פעילים של הזרוע הצבאית של החמאס. חברי חוליה נוספת של החמאס שהיתה באיזור פתחו באש ויידו אבנים על כוחות הביטחון הפלסטיניים. בחילופי האש נורה למוות פעיל חמאס בן 16. במקביל נמשכת המתיחות סביב הניסיון לעצור את רנטיסי, מבכירי החמאס

כוחות הביטחון הפלסטיניים ירו אמש (ה') למוות בפעיל חמאס, חבר בחולייה שניסתה לשגר פצצות מרגמה אל התנחלויות בצפון רצועת עזה.
במהלך התקרית, צפונית לג'בליה, עצרו כוחות הביטחון הפלסטיניים חמישה פעילים של הזרוע הצבאית של החמאס. חברי חוליה נוספת של החמאס שהיתה באיזור פתחו באש ויידו אבנים על כוחות הביטחון הפלסטיניים. בחילופי האש נורה פעיל חמאס בן 16.


ועדת לתיווך בעקבות המהומות

בתוך כך, ועדת תיווך מטעם הנהגת האינתיפאדה, הפלגים הפלסטינים השונים והרשות, פעלה אמש להרגעת הרוחות בעזה לאחר העימותים שפרצו אתמול בבוקר ולפנות ערב סמוך לביתו של ד"ר עבד אל עזיז רנטיסי, מראשי תנועת החמאס. בוועדה חברים ראשי הפתח ושרים בקבינט הפלסטיני.
העימותים פרצו לאחר שאנשי חמאס מנעו לפנות בוקר את מעצרו של רנטיסי, ובמקום התפתחו עימותים בהם נפצעו 10 בני אדם, ביניהם אזרחים ושוטרים.
גם אמש שררה אווירה מתוחה מאוד בעזה, בעיקר בשכונת שייח רדואן, שכונתו של רנטיסי. עשרות פעילים תומכי חמאס התגודדו סביב ביתו של רנטיסי, כדי לסכל ניסיון נוסף של המשטרה הפלסטינית לעצרו.
רנטיסי אמר בשיחה לתחנת הטלוויזיה אל ג'זירה כי הוא אינו מתכוון להסגיר את עצמו. מזכיר הפתח ברצועה, אחמד חילס, ביקר את רנטיסי בביתו, ולאחר מכן ביקר בביתו של השייח יאסין, בניסיון למצוא פתרון לבעיה. ההערכה היא כי יסוכם שרנטיסי ישהה במעצר בית.
המשטרה הפלסטינית מאשימה את רנטיסי כי יזם את הפרובוקציה, שכן הוא סירב להגיע לחקירה במשטרה למרות סיכום שהושג עמו עם שחרורו לפני מספר חודשים מהכלא, לפיו הוא יתייצב באופן קבוע במשטרה.
המשטרה הפלסטינית סגרה את כל הצירים המובילים לביתו של רנטיסי, אך השוטרים לא נפרסו סביב הבית עצמו, אלא בדרכים אליו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
רנטיסי. לא אסגיר עצמי
צילום: רויטרס
מומלצים