שתף קטע נבחר

תחזיקו חזק

כמה מאתרי הראפטינג הקשים והמאתגרים ביותר בצפון-אמריקה מחכים לכם בקנדה וזה אפילו לא קר. רטוב זה טוב

כשמזכירים את נהרות קנדה, האסוציאציות הן של נהרות קפואים מכוסים בקרח. אבל תאמינו או לא, ניתן לעשות בנהרות אלו ראפטינג מדהים ומסעיר, וזה אפילו לא קר. כדאי לדעת לחתור בסירות לפני שמתחילים בהרפתקה, אבל העצה הטובה שניתן לתת לאלו המעוניינים לנסות את כוחם היא: תחזיקו חזק! מדובר באחד מאתרי הראפטינג הקשים והמאתגרים ביותר בצפון אמריקה.
כשעלה בראשי הרעיון לעשות ראפטינג, תיארתי לעצמי שהרעיון הוא קבוצת אנשים רגועה בסירת בננה צהובה, לבושים טי-שרט ומשקפי שמש. לפי הגדרת המדריכים, ראפטינג הוא חוויית הרפתקאה קלילה בנהר. הדבר היחיד שבודקים לפני היציאה לדרך הוא שמשקלך מעל 41 ק"ג. את תנאי הקבלה הזה לא היתה לי בעיה לעבור. בנוסף הרגשתי מוכנה, כי אפילו ידעתי איך לחתור בקאנו. אבל קאנו זה לא קיאק!
אתר הראפטינג נמצא כחצי שעה מאוטאווה, עיר הבירה של קנדה. הראפטינג עצמו מתקיים בנהר אוטאווה המפורסם, שבחורף הופך למסלול טבעי ארוך מאוד להחלקה על הקרח. אורך מסלול הראפטינג הוא 12 ק"מ. רצוי לשכור קסדה וחליפת הצלה (עלות השכרת הציוד: 15 דולר). עלות יום הראפטינג עצמו נע בין 80 ל-100 דולר קנדי. בסירה נכנסים שמונה-עשרה אנשים ומדריך.
לאחר שכירת הציוד ולבישתו עלינו על הסירה. מאחורינו שמענו מים גועשים (כמעט כמו במפלי הניאגרה). הרעש נבע ממפלי מקוי. הוראות המדריך היו ברורות: לחתור במהירות. לפני כל האצה של הסירה או בפיתולי הנהר, המדריך נתן לנו עצות להתמודדות במקרה של התהפכות: במקרה הטוב לשחות לסירה, במקרה הפחות טוב לשחות ימינה לאונטריו או שמאלה לקוויבק. ההישג הגדול ביותר שלי היה שהצלחתי להישאר בסירה. בנקודת הסיום חיכו לנו בגדים יבשים וברביקיו.
פרטים למתעניינים: 7238-481-800-1. או באתר האינטרנט מימין (תחת אתרים נוספים).

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במידה ומתהפכים: במקרה הטוב לשחות לסירה
מומלצים