שתף קטע נבחר

6,000 תומכים בעצרת של ש"ס

העצרת חלפה ללא התבטאויות פוליטיות. בלטו בהיעדרם - אריה דרעי ואלי ישי

עצרת ההמונים של תנועת ש"ס, בהשתתפות הרב עובדיה יוסף, הסתיימה כמעט ללא כל התבטאויות או התייחסויות פוליטיות. לעצרת, שהתקיימה אתמול באיצטדיון יד אליהו לרגל חג השבועות, הגיעו כ-6,000 תומכי ש"ס ובסיומה העניקה התנועה את מה שכינתה "פרס ישראל האמיתי" לנשיא מועצת חכמי התורה, הרב עובדיה יוסף. הרב יוסף קיבל במתנה ספר תורה, ייחד את דבריו לחשיבות לימוד התורה וסיים באיחולים לשני יושבי הראש של ש"ס - היו"ר לשעבר אריה דרעי, והיו"ר הנוכחי אלי ישי.
דרעי הודיע למארגנים בשעות הצהריים המאוחרות כי לא יגיע לעצרת, בעיקר בשל החשש כי ערב ההכרעה הגורלית בכנסת, יקושר שמו להתנגדות ש"ס לממשלה. כמו כן נראה כי דרעי ביקש להימנע מישיבה לצדו של אלי ישי, שבסופו של דבר, אף הוא לא הגיע.
בעצרת השתתפו המקובל הרב דוד בצרי, ראש ישיבת השלום, והרב אליעזר ברלנד, ראש ישיבת שובו בנים של חסידות ברסלב. הרב ברלנד הזכיר בדבריו את שר החינוך יוסי שריד ואמר כי שריד יחזור בתשובה וכי "רבי עקיבא לפני שחזר בתשובה היה יותר רשע מיוסי שריד".
בשולי האירוע חולקו לקהל פליירים בהם פנייה למועצת חכמי התורה של ש"ס לתמוך במשה קצב לכהונת נשיא המדינה וכרוזים מטעם מועצת יש"ע בהם רשימת מוסדות התורה ביישובים יהודה ושומרון שאמורים להתפנות על פי מפת הנסיגה של ברק.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון
הרב עובדיה יוסף בעצרת. בלי פוליטיקה
ארכיון
מומלצים