שתף קטע נבחר

ארכיאולוגים: הכותל הדרומי בי-ם בסכנת התמוטטות

אנשי רשות העתיקות מזהירים כי הכותל הדרומי, הסמוך לאורוות שלמה, עלול לקרוס, אפילו כתוצאה ממזג אוויר סוער. "מדובר בדיני נפשות", אומרת הארכיאולוגית איילת מזר, "איפה ראש העיר וראש הממשלה?"

אנשי רשות העתיקות הזהירו היום (ד') כי קטע החומה המכונה "הכותל הדרומי", סמוך לאורוות שלמה, עלול לקרוס ולגרום לנפגעים בנפש.
לפני כשנה התגלה כי אבנים מהכותל הדרומי - קיר שעוביו חמישה מטרים - החלו לבלוט החוצה, וכתוצאה מכך נוצרה מעין "בטן" בחומה. אנשי רשות העתיקות ביצעו לפני כשנה בדיקות הנדסיות במקום, שקבעו כי עבודות אנשי הוואקף באורוות שלמה תרמו ככל הנראה ל"ניפוח" החומה. על פי מסקנות הבדיקה, שהוגשו בחודש יולי האחרון, קטע מהחומה נמצא בסכנת קריסה תוך כשלוש שנים. אם יקרוס הכותל פנימה, לתוך אורוות שלמה, הוא עלול לפגוע במוסלמים המתפללים במקום. הדו"ח הועבר למשטרה, והיא העבירה אותו לוואקף, אך מאז המסקנות לא התחילו אנשי הוואקף לשקם את החומות.
"אנחנו לא מדברים על עניינים ארכיאולוגיים, פה מדובר בדיני נפשות", אומרת ל-ynet הארכיאולוגית ד"ר איילת מזר, "אני חוששת שאפילו בסוף השבוע הזה, אם יירד שלג והוא יפשיר - המים יכולים להביא לקריסת החומה". ד"ר מזר הוסיפה: "למה אנשים לא רוצים לראות מה שכל כך ברור לעיניים? איפה ראש העיר וראש הממשלה? כל ההתעסקות בענייני הר הבית היא התעסקות רשלנית. ראש הממשלה לא מטפל באכיפת החוק, שהדבר הכי חשוב בה הוא להגן על אנשים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפרים קולשטיק
הכותל המערבי. סכנות בירושלים
אפרים קולשטיק
מומלצים