שתף קטע נבחר

ח"כ הנדל: "התכוונתי לומר אדם קטן ויצא יהודון קטן"

אתמול כינה ח"כ הנדל את השגריר האמריקני דן קרצר "יהודון" מעל בימת הכנסת. היום הוא חזר בו מדבריו. בערב התנצל בכתב ובעל פה בפני חברי ועדת האתיקה של הכנסת והבטיח להתנצל אישית בפני השגריר

ח"כ צבי הנדל חזר בו היום (ד') מהכינוי יהודון, שבו כינה את שגריר ארה"ב בישראל. הנדל אמר מעל דוכן הכנסת כי "בלהט הדברים ובמקום שאומר אדם קטן - שגגה יצאה מפי ואמרתי יהודון קטן".
הנדל הוסיף ואמר כי "ודאי שלא היתה כוונתי לקונוטציה ההרסנית של מילה זו, שבה השתמשו מהגרועים שבשונאי ישראל, ואם מישהו נפגע מאמירתי זו אני מתנצל בפניו בפה מלא ובכוונה טהורה". לאחר הדברים המשיך הנדל לתקוף את קרצר על כך שהוא מתערב בענייניה הפנימיים של ישראל.
בערב התנצל ח"כ הנדל בכתב ובעל פה בפני ועדת האתיקה של הכנסת, על שכינה את השגריר האמריקני דן קרצר "יהודון קטן". הנדל הבטיח גם להתנצל בפני השגריר בשבוע הבא, כאשר יתארח במשכן הכנסת.
הבוקר שוחח יו"ר הכנסת אברהם בורג עם השגריר קרצר והתנצל בפניו על הדברים בשם הכנסת. בורג אמר לקרצר כי "מדובר בביטוי הפוגע לא רק בך אלא בכל אדם באשר הוא". בורג הוסיף ש" הנדל איננו מבין את אופיה של היהדות המודרנית שבה יהודי יכול להיות אזרח גאה ונציג של מדינה ריבונית, ויחד עם זאת להיות בן נאמן לעם היהודי".
בוועדת הכנסת הוחלט הבוקר להגדיר את הסנקציות של ועדת האתיקה כלפי התבטאויות ח"כים. ועדת האתיקה, על פי ההחלטה, תוכל לשלול מחבר כנסת את זכות הדיבור, שאילתות והגשת הצעות חוק. אחר הצהריים תדון ועדת האתיקה בצעדים נוספים, הפעם בהשתתפותו של הנדל.
יו"ר הכנסת ח"כ בורג הזמין את השגריר קרצר להשתתף בישיבה מיוחדת של נשיאות הכנסת שתערך בשבוע הבא במשכן ובה הוא יקבל התנצלות מהכנסת על הדברים הפוגעים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
קרצר. הנדל התנצל
צילום איי פי
מומלצים