שתף קטע נבחר

פגישת פרץ-שוחט הסתיימה ללא תוצאות

פרץ: אנחנו במבוי סתום; שוחט: אטלפן אליו בערב במטרה למנוע השביתה

פגישת יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, ושר האוצר, בייגה שוחט, הסתיימה היום בערב ללא תוצאות. בפגישה הציע שר האוצר להקים צוותים מצומצמים של 3 חברים מכל צד, שידונו בכל הנקודות השנויות במחלוקת, במטרה לפתור את הסכסוך לפני יום שני ולמנוע את השביתה במשק.
פרץ השיב בדרישה אולטימטיבית שהסכמי השכר לא ייפגעו. לדבריו, אם אין על מה לדבר.הרי שאין טעם להקים צוותים. פרץ הבהיר שלא יסכים לפגיע בקרנות השתלמות וקופות גמל מפעליות, ובהטבות מס למשמרות לילה.
בסיום הפגישה אמר פרץ: "לצערי לא הושגה הבנה, המבוי הסתום הרבה יותר סתום אחרי הפגישה ואין לנו שום כוונה להמשיך לתת לאוצר לפגוע בחסכונות בקרנות ההשתלמות ובקופות הגמל, בגמלאים בנשים העובדות ובעובדים בכלל. אנחנו מחכים לתשובתו של שר האוצר מהם הסעיפים שאותם הוא מוכן להוציא ממסגרת הרפורמה ולנהל עליהם מו"מ ולשנותם רק בהסכם חתום. אנו רוצים לשמוע מהאוצר אילו סעיפים לפי עמדתו מעוגנים בהסכמי עבודה".
שר האוצר בייגה שוחט אמר, כי לצערו פרץ "מסרב להמשיך ולדון במחלוקת שבינינו ולכן אין כרגע פריצת דרך. אני מאמין שאם ישב לדון יבין כי הרפורמה טובה לעובדים. אנסה לטלפן אליו הלילה ולדבר עמו על מנת שישנה את עמדתו ויבוא להתדיינות עם נציגינו. היה ולא יעשה זאת ויחל בשביתה – יהיה הוא האחראי לנזקים של מאות מיליוני שקלים ביום, והוא זה שיצטרך לתת לעובדים הסברים על השביתה כאשר שכרם יעלה כתוצאה מהרפורמה".
בתגובה לשאלת ynet לגבי עובדי שכר המינימום, כמיליון עובדים שאינם מגיעים כלל לסף המס, אמר דובר ההסתדרות כי פרץ דרש להקל עליהם בתשלומי ביטוח לאומי וביטוח בריאות, וכי נציגי האוצר לא השיבו על כך עניינית בפגישה .
יועץ שר האוצר, ארז גלהר, טען כי "לא אלו הדברים שסביבם התמקדו אנשי ההסתדרות".

לפנייה לכתב/ת
צילום: זום 77
פרץ ושוחט. ללא תוצאות
צילום: זום 77
מומלצים