שתף קטע נבחר

המחבל עם חומר הנפץ בנעליים כפר בהאשמות נגדו

ריצ'רד ריד, המואשם בניסיון לפוצץ את מטוס "אמריקן איירליינס" מפאריז למיאמי לפני כחודש, כפר בהאשמות נגדו עם תחילת משפטו. הוא מואשם בתשעה סעיפים, ואם יורשע הוא צפוי לעונש של 5 מאסרי עולם. מקורות בצרפת מסרו כי מחקירתם עולה שריד קיבל סיוע ממקורות שונים בפאריז ובבריסל

ריצ'רד ריד, האזרח ממוצא בריטי המואשם בארה"ב בניסיון לפוצץ את מטוס חברת "אמריקן איירליינס" לפני כחודש, כפר בכל ההאשמות נגדו עם פתיחת משפטו הלילה (שבת) בבית המשפט במסצ'וסטס.
כזכור, ב-22 לדצמבר טס ריד בטיסה 63 של חברת "אמריקן איירליינס" מפאריז למיאמי. במהלך הטיסה ניסה ריד לפוצץ חומר נפץ שהסתיר בנעליו. דיילת עירנית ונוסעי המטוס השתלטו עליו ועם הנחיתה הוא נעצר. על המטוס היו 197 נוסעים ואנשי צוות.
כתב האישום נגד ריד כולל 9 סעיפים, ביניהם ניסיון רצח, ניסיון להשתמש בנשק להשמדה המונית ועוד. אם יורשע ריד הוא צפוי לרצות 5 מאסרי עולם.
מכתב האישום עולה כי ריד התאמן במתקנים של ארגון הטרור "אל-קאעידה" באפגניסטן. לפני שלושה ימים ציין שר המשפטים האמריקני, ג'ון אשקרופט, כי ייתכן שבנוסף לתשעת האישומים התלויים נגד ריד בכתב האישום הנוכחי, הוא יואשם בעבירות נוספות, זאת במידה שיוכח כי ריד הוא אותו "האח עבד אל-ראוף", ששמו הוזכר בקבצי מחשב בו השתמשו בכירי "אל-קאעידה", ואשר הוחרמו באפגניסטן.
"האח עבד אל-ראוף" הוא הכינוי שהעניקו ראשי "אל-קאעידה" לפעיל בארגון, שסייר במספר מדינות במטרה לאסוף מידע על אתרים אפשריים לפיגוע. בשנה שעברה ביקר ריד בישראל, ועל פי החשד אסף מידע מודיעיני לצורך פיגועים במקומות הומי אדם, בעיקר באזור תל-אביב.
בתוך כך מסרו היום מקורות צרפתיים כי מחקירתם עולה שריד קיבל סיוע לוגיסטי ממקורות שונים בפאריז ובבריסל. בפשיטה שערכו שוטרים צרפתיים על בית קפה אינטרנט בו נהג ריד לבקר בפאריז נמצא דואר אלקטרוני אותו שלח ריד, ובו כתב כי הוא מוכן להיות שאהיד למען האיסלאם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
כפר בהאשמות. ריד
צילום רויטרס
מומלצים