שתף קטע נבחר

הצעת חוק: שכר המנכ"ל יוצמד לשכר הפועל

ועדת העבודה והרווחה אישרה פה אחד את הצעת החוק של ח"כ עמיר פרץ. על פי החוק, השכר המירבי במקום עבודה, לא יעלה על סכום השווה ל-15 פעמים שכר המינימום המשולם במקום

שכרו של המנכ"ל יהיה תלוי בשכרו של הפועל הזוטר במפעל. כך עולה מהצעת חוק חדשה שהתקבלה היום (ב') פה אחד בוועדת העבודה והרווחה. הצעת החוק של ח"כ עמיר פרץ, (יו"ר מפלגת עם אחד), עוסקת בצמצום פערי השכר במשק.
על פי ההצעה, הפערים יצומצמו כך שהשכר המירבי במקום עבודה לא יעלה על סכום השווה ל-15 פעמים השכר הנמוך ביותר שמשולם במקום העבודה. החוק, אם יתקבל, יחול הן על המגזר הציבורי והן על המגזר הפרטי.
לטענת פרץ, החוק יבטיח כי אם מקום עבודה מרוויח ומשלם שכר גבוה למנהליו, הכסף יחולק בהתאם גם לעובדים הזוטרים יותר. אם ירצה המעסיק, נקבע בהצעת החוק, הוא יוכל לחלק בונוס לעובדים מצטיינים, אולם יחויב לשמור על שקיפות.
בתשובה לדברי נציג משרד המשפטים, דן הורנשטיין, כי יש לבדוק מה נעשה בתחום זה בארצות סוציאל-דמוקרטיות בעולם, אמר ח"כ פרץ כי "ברגע שיובטח לי כי אוכל לאמץ את הפערים באותה מדינה לטובת העובדים במדינת ישראל, אהיה מוכן לוותר על הצעת החוק שלי".
יו"ר ועדת העבודה ורווחה, ח"כ דוד טל, אמר בתגובה כי "בעיית הפערים בשכר היא אחת הבעיות החברתיות הקשות ביותר. כל כלי הבא לפתור או לצמצם את חומרתו, מבורך וחשוב".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים