שתף קטע נבחר

צ'ייני: מעורבותו של ערפאת בפרשת ספינת הנשק ברורה

סגן הנשיא האמריקני אמר בראיון לרשת "פוקס", כי הוא "מוטרד מכך שערפאת הסתייע באיראן ובחיזבאללה כדי להשיג נשק בלתי חוקי לאנשיו". צ'ייני אמר כי "סדרת הפיגועים האחרונה מעלה שאלות קשות לגבי רצינות כוונותיו להניע את תהליך השלום", והוסיף כי "ערפאת לא השקיע את מאת אחוזי המאמץ שאליהם התחייב"

סגן נשיא ארה"ב, דיק צ'ייני, אומר כי "קשה להאמין שערפאת לא היה מעורב בהברחת ספינת הנשק 'קארין איי', אשר הוכח כי כמה מהאנשים הקרובים אליו ביותר היו מעורבים בה".
בראיון לתחנת הטלוויזיה האמריקנית "פוקס" אמר צ'ייני, כי ממצאים מודיעיניים מוכיחים שמטען הנשק סופק על ידי איראן לפלסטינים, והגיע אליהם ככל הנראה דרך ארגון החיזבאללה.
סגן הנשיא הוסיף כי הוא מטרד מכך ש"ערפאת, שיכל לבקש סיוע מכל אחת ממדינות ערב, בחר דווקא בארגון טרור כגון החיזבאללה ובמדינה תומכת טרור כגון איראן כמנוף להשגת מטרותיו".
עוד אמר סגן הנשיא צ'ייני, כי "סדרת הפיגועים האחרונה בישראל מעלה שאלות קשות בעניין רצינות כוונותיו של יו"ר הרשות להניע את תהליך השלום קדימה". לדברי צ'ייני, "ערפאת חייב לבצע את הצעד הראשון ולהוכיח כי הוא פועל למיגור תשתית הטרור הפלסטיני. לפי שעה, ברור שערפאת אינו משקיע את מאת אחוזי המאמץ שאליהם התחייב", סיכם סגן הנשיא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי-פי
"ערפאת היה בתמונה". צ'ייני
אי-פי
מומלצים