שתף קטע נבחר

מי "הדליק" את המדינה והרגיז את בורג? חברת תאורה

ב"עבודה" זועמים על קמפיין פרסומי שעלה הבוקר עם קריקטורות של ערפאת,יאסין, טיבי ובורג כשהן מעוותות. לשכת יו"ר הכנסת: "אלה מודעות חסרות טעם המתירות את דמו של אברום". ח"כ אושעיה דורש מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה בעניין. ל-ynet נודע כי מאחורי הקמפיין עומדת דווקא חברה מסחרית - "מחסני תאורה"

מסע פירסומי שעלה הבוקר (יום א') הסעיר את הנהגים באזור המרכז ואת מפלגת העבודה. על שלטי חוצות רבים סמוך לכבישים הראשיים הופיעו תמונות ענק עם קריקטורות של יאסר ערפאת, אחמד יאסין, אחמד טיבי ובתווך - יו"ר הכנסת אברהם בורג.
ל-ynet נודע כי שלטי החוצות הם חלק ראשון בקמפיין פירסומי שמעלה חברת רפיד, שכותרתו היא "מי ידליק את המדינה?" מאחורי הפירסומת לא עומד כל גוף פוליטי, אלא דווקא חברה מסחרית בשם "מחסני תאורה", אבל מפלגת העבודה כבר פועלת כדי להוריד את השלט מהחוצות.
פירסום הקמפיין החדש העלה את חמתו של יו"ר הכנסת בורג, שדמותו מעוותת ומובלטת לצד דמותם של ראש החמאס יאסין ויו"ר הרשות הפלשתינית ערפאת. מלשכתו של בורג נמסר, כי "אלה הן מודעות המתירות את דמו של אברום. אלה מודעות חסרות טעם וחסרות איזון שמן הראוי של היו מתפרסמות בדרך הזו. זה לא הסגנון שירתיע את יושב ראש הכנסת מלהביע את עמדותיו ומחשבותיו". מהלשכה נמסר עוד, כי הטיפול בנושא הועבר לקצין הכנסת.
הבוקר פנה יו"ר סיעת העבודה ח"כ אפי אושעיה ליועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין בבקשה לפתוח בחקירה נגד מפרסמי הקמפיין. "זוהי מודעה המתירה את דמו של אברום ואני דורש לבצע חקירה שתאתר את המפרסמים ותעמיד אותם לדין", אמר אושעיה ל-ynet.
ח"כ טיבי הגיב על הפירסום בשלווה יחסית. "חברי כנסת בדרך כלל לא מדליקים מדינה, כמו שכתוב בשלט", אמר. "אדם כמוני שעבר תהליך של דיסקרטיזציה והסתה – מפסיק להתרשם מסוג נחות כזה של תעמולה פוליטית-ארסית ולגופו של עניין יש בשלט הזה אמירה בוטה נגד יו"ר הכנסת ונגדי באופן אישי".
חברת "מחסני תאורה" סירבה להגיב על הדברים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים