שתף קטע נבחר

הח"כיות דנו באורגזמה, בש"ס החרימו את הישיבה

הוועדה לענייני מעמד האשה דנה במיניותה של האשה. הדיון נסב סביב סקר שנערך בנושא בעיתון נשים ושלקחו בו חלק אלף נשים. ח"כ יצחק גאגולה מש"ס, חבר בוועדה, החליט להחרימה. "אותי באופן אישי העיסוק בנושאים כאלה ממש דוחה", אמר

הוועדה לענייני מעמד האשה דנה היום (ב') במיניותה של האשה וזאת בעקבות סקר שהתפרסם בעיתון נשים ובו נתונים על ההתנהגות המינית של אלף נשים ישראליות שהשתתפו במישאל.
מן הסקר עולה, כי 70 אחוזים מהנשים מרוצות מחיי המין שלהן, כשליש מהנשים רוצות לקיים יחסי מין מדי יום ו-50 אחוזים מהנשים מזייפות אורגזמה. עוד עולה מהסקר כי לכל אשה שניה שהשתתפה בו היה "סטוץ" חד פעמי אחד לפחות.
יו"ר הוועדה, ח"כ יעל דיין ניסתה לתקוף את הנתונים מהכיוון הפמיניסטי: "החברה שלנו מעמידה את התיפקוד המיני של הגבר במרכז, אבל כשיש בעיות צריך לברר גם אצל האשה אם ישנה בעיה בתפקוד. זו שאלה חברתית שיוויונית ואני מבקשת להתרכז באיברי הרבייה של שני הצדדים".
לעורכת הסקר, מעיינה שנהר, היתה אבחנה חשובה בדבר השפעת המין על דמותה של החברה בישראל: "גבר שאישתו דוחה אותו בלילה כי אחרי העבודה אין לה כוח", אמרה, "יוצא לכביש הרבה יותר אלים וקשוח וזה משפיע על ההתנהגות שלו בחברה".
חבר הוועדה, ח"כ יצחק גאגולה מש"ס זעם על בחירת נושא הדיון והחליט להחרים את הישיבה. "הדיון הזה לא מוסיף כבוד לוועדה. זה היה דיון מיותר, פופוליסטי, שגרם נזק תדמיתי לכנסת כפרלמנט שמייצג את העם. אותי באופן אישי העיסוק בנושאים כאלה ממש דוחה. למה לדון בנושאים שהצנעה יפה להם?", אמר גאגולה.
לדברי הסקסולוג צחי בן-ציון שהשתתף בדיון, לנשים יש רתיעה מקבלת טיפול וכיום בעיקר גברים מגיעים לטיפול מיני במירפאות. "על כל 35 גברים שמגיעים אלינו - באה אשה אחת. רוב הזמן לנשים הללו יש בעיות בקיום יחסים או בעיות פריג'ידיות. יש בחברה שלנו בורות מינית, לא מדברים על זה או מלמדים את הנושא וכאשר ילדה בת 14 נכנסת להריון - כולנו צריכים לשאול איפה טעינו".
מומחים לטיפול מיני הפנו את שימת לב הוועדה לכך שכאשר לגבר ישנה בעייה בתיפקוד המיני, מדובר במחלה והטיפול ממומן על ידי קופת החולים ואילו בעיות מיניות של האשה אינן זוכות לכיסוי הוצאות דומה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
יעל דיין. להתרכז באיברי הרבייה של שני הצדדים
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים