שתף קטע נבחר

הצעה: לשלול משכורת ח"כ שייעדר יותר מ-3 שבועות

בעקבות הפרסומים לפיהם מבקש ח"כ יהושע מצא להמשיך ולקבל משכורת מהכנסת בעודו ממתין למינויו כנשיא ה"בונדס" בניו-יורק, מציעים חברי הכנסת פריצקי ורז לשלול את משכורתו של ח"כ שייעדר מהמליאה יותר משלושה שבועות ללא סיבה מוצדקת. ח"כ מצא: "לפני כניסתי לתפקיד החדש אתפטר מהכנסת"

חברי הכנסת יוסף פריצקי (שינוי) ומוסי רז (מרצ) הגישו הצעת חוק שתסדיר את נוכחות חברי כנסת במשכן בימי פעילות המליאה. הצעת החוק הועלתה בעקבות סירובו של ח"כ יהושע מצא (ליכוד) להתפטר מהכנסת לאחר שמונה לנשיא ה"בונדס", תפקיד הדורש ממצא לעבור לניו-יורק.
ח"כ מצא מבקש להמשיך ולקבל משכורת בחודשים הקרובים מהכנסת עד שייכנס לתפקידו החדש ויקבל מהאירגון את משכורתו החדשה. לכן, על פי הצעת החוק החדשה, תישלל משכורתו של חבר כנסת שיעדר ברציפות לתקופה העולה על שלושה שבועות מפעילות פרלמנטרית בתקופת מושב, בלא סיבה סבירה כגון מחלה, שירות מילואים או חופשת לידה. כמו כן יפנו הח"כים לוועדת האתיקה בשל פרשת מצא.
"הכנסת איננה הפקר", אמרו פריצקי ורז, והוסיפו: " לא ייתכן שנבחר ציבור יאחז בתלוש המשכורת שלו כמו בקרנות מזבח עד אשר יסודר לו ג'וב אחר. הכנסת לא צריכה לשלם דמי אבטלה לחברי כנסת בטלנים".
ח"כ מצא אמר בתגובה: "הידיעות על כוונתי לכהן בכנסת מביתי בניו-יורק אינן נכונות. לאחר היעדרות בת שבועיים, לראשונה במהלך כנסת זו, חזרתי לביתי הטבעי בירושלים ובכנסת. אני ממשיך בפעילותי כחבר כנסת על פי המתחייב מהחוק ומהתקנון. כמי שמיועד לכהן כנשיא הבונדס יצאתי לשליחות רשמית של ראש הממשלה, לפגישות עם צמרת הבונדס".
למרות הדברים, מתכוון מצא לשוב לניו-יורק בקרוב, כדי להתכונן לבחינות הרשות לניירות הערך האמריקנית, אותן הוא חייב לעבור כדי לקבל את המינוי החדש. "טרם כניסתי לתפקידי כנשיא הבונדס אני אתפטר מהכנסת לאחר 18 שנות שירות נאמן ואמין", דברי מצא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מבטיח להתפטר. מצא
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים