שתף קטע נבחר

היועמ"ש: הסיסמא "אין שמאלנים אין פיגועים"- אינה הסתה

במכתב ששלח לחברת הכנסת תמר גוז'נסקי ציין אליקים רובינשטיין כי הסיסמא "אין שמאלנים - אין פיגועים" אינה מהווה הסתה, "כיוון שלא מתקיים התנאי של צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי". רובינשטיין הדגיש כי דעתו אינה נוחה עם "סיסמאות המעכירות את השיח הציבורי"

בסיסמא "אין שמאלנים – אין פיגועים" אין משום הסתה לגזענות. כך טען היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, במכתב תשובה ששלח לחברת הכנסת תמר גוז'נסקי. במכתב הסביר רובינשטיין, כי אין מדובר בהסתה, כיוון שלא מתקיים התנאי של 'צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי".
רובינשטיין הבהיר כי בניגוד לדברי גוז'נסקי לפיהם לא נעשה דבר כנגד הקמפיין "אין ערבים אין פיגועים", לטעמו יש בסיסמא זו משום עבירת הסתה לגזענות, וכי הוא הנחה את המשטרה ברוח זו, על מנת שתפעל בנושא. כמו כן, כותב רובינשטיין, הוחלט כבר על הגשת כתב אישום בגין עבירה זו נגד אחד ממפיצי הסיסמא.
באשר לסיסמא "אין שמאלנים – אין פיגועים", כתב רובינשטיין, כי דעתו אינה נוחה מסיסמאות והתבטאויות כגן אלה, המעכירות ומקצינות את השיח הציבורי, אולם במישור הפלילי, ספק אם ניתן לראות בסיסמא זו הסתה לגזענות, שכן אין מדובר בתנאי של צבע או שייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני.
יחד עם זאת, הנחה היועץ המשפטי את הגורמים הרלוונטיים במשרד המשפטים, לבחון האם קיים היבט פלילי בסיסמא זו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
דעתו לא נוחה. רובנישטיין
צילום: גלי תיבון
מומלצים