שתף קטע נבחר

ישראל לא קיימת במפות תלמידי הרשות הפלסטינית

כך עולה ממחקר על תוכניות הלימוד ברשות שהוצג בוועדת החינוך של הכנסת. ח"כ אורלב: "זוהי קרקע פורייה ליצירת שאהידים"

במפות המחולקות לתלמידי הרשות הפלסטינית מופיע הכיתוב "פלסטין" במקומה של ישראל, כך התברר היום (ג') למשתתפים בישיבת ועדת החינוך בכנסת.
"אני מודאג מאוד", אמר השר דני נווה (ליכוד) שהשתתף בדיון. "חינוך מסוג זה הופך ילדים בגיל הרך לחממה של מתאבדים. בספר לכיתה ו' לשיעור שנקרא 'שפתנו היפה' ראיתי את שיר השאהיד: 'זהו מות גברים, אשליך ליבי לפני האוייב, במות דמים...'".
בפני חברי הכנסת הוצג מחקר חדש שערך ד"ר יוחנן מנור, סגן יו"ר המרכז למעקב אחר השפעות השלום. המחקר מציג תמונה מעוותת שנמסרת לתלמידים ברשות הפלסטינית. יו"ר ועדת החינוך, ח"כ זבולון אורלב, שכינס את הדיון, תקף את מערכת החינוך של הרשות. "ברגע שישראל יצאה מהשטחים, הופסקה הצנזורה של ספרי הלימוד והחלה הסתה קשה וחמורה", אמר אורלב, "יש בספרי הלימוד של הפלסטינים שלילה מוחלטת של הציונות. במצרים ובירדן המצב אפילו קשה יותר. זוהי קרקע פוריה ליצירת שאהידים".
הדיון התחמם כאשר התברר למספר חברי כנסת שלא הוזמן איש מטעם הרשות הפלסטינית לדבר בנושא. ח"כ זבולון אורלב סירב לזמן לדיון את פרופסור סמי עדואן, חוקר תוכניות לימוד פלסטיני, שכתב מחקר בנושא. "אני לא דן עם אוייבים", הסביר אורלב לח"כ חוסניה ג'בארה (מרצ) שששאלה מדוע לא זומן חוקר מהצד הפלסטיני. "אני סומך על החוקרים הישראלים. היות שערפאת הוא שר החינוך של הפלסטינים ואנחנו כעת במצב מלחמה איתם, לא מצאתי לנכון להזמין אותו. אני לא דן עם אוייבים וחוקרים פלסטינים שבלילות חושבים איך להרוג אותנו. לא צריך אותם", הסביר אורלב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום שגרירות ישראל ביפן
מפת המזרח התיכון. פלסטין במקום ישראל
צילום שגרירות ישראל ביפן
מומלצים