שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  התאחדות: הסכם אימוץ חדש יגרום להפסד כספי גדול

  ההתאחדות החליטה להעביר את בחירת מאמץ ליגת העל לצד שלישי וכך היא מפסידה מיליון וחצי דולר בשנה במשך שלוש שנים בהסכם עם פלאפון. גברי לוי: "הגיע איש עסקים וקנה זכויות, זה לא עסק שלי בכמה הוא מוכר אותן"

  ההתאחדות לכדורגל תפסיד בסיום הסכם האימוץ שלה עם חברת פלאפון הכנסה של 4.5 מיליון דולר בגלל הדרך בה טופל נושא אימוץ ליגת העל על ידי ההתאחדות.
  החשבון פשוט. ההתאחדות מקבלת מדי שנה על אימוץ ליגת העל ("ליגת פלאפון") 500 אלף דולר מ"רדיו ללא הפסקה", שרכש ממנה את הזכות למצוא מאמץ לליגה. אבל שימו לב לנתון הבא, פלאפון עצמה משלמת ל"רדיו ללא הפסקה" עבור האימוץ סכום הגדול פי 4 ממה שהיא משלמת להתאחדות - 2 מיליון דולר לשנה. כלומר, בעקבות החלטת ההתאחדות להעביר את נושא מציאת המאמץ לצד שלישי בניגוד לנעשה בליגות המקצועניות המובילות באירופה היא הפסידה 4.5 מיליון דולר (הסכם האימוץ הוא ל-3 שנים ויסתיים בתום העונה הנוכחית).
  גורם בענף החסויות המתמצא בנושא: "במקום ההתאחדות הייתי עושה את זה ישירות. מודיע באמצעות מכרז או מודעות בעיתונים על החסות המדוברת, יוצר קשר עם גופים מובילים במשק ודואג שכל הסכום יגיע לרשותי".
  ההפרש בסכומים בין מה שמקבלת ההתאחדות לבין מה שמשלמת פלאפון מוסבר בין השאר בכך ש"רדיו ללא הפסקה" מממן ג'ינגלים בתכנית "שערים ללא הפסקה" (כלומר, מעביר את הכסף לעצמו), פירסומים במגרשים (גם בחב׀רה השייכת לו) ובעיתונים. עדיין מדובר בעיסקה רווחית מאוד.
  כשעידו דיסנצ'יק, יו"ר מועצת המנהלים של בזק, בעלת השליטה בפלאפון, נכנס לתפקידו וראה את הסכומים שפלאפון משלמת עבור אימוץ ליגת העל הוא דרש מיו"ר פלאפון הנוכחי, אמנון נויבך, לבטל את ההסכם. נויבך, לאחר בירורים שעשה בחברה עצמה ועם משרד הפירסום של החברה (תמיר/כהן), החליט להמשיך בהסכם גם בשנה השלישית. החלטתו של נויבך מרמזת על כך שהסכום ששילמה פלאפון, בעיקר לאחר ההשקעה הגדולה שלה בשנתיים הראשונות, גברי לוי: "במשך שנים אף אחד לא רצה לתת גרוש בשביל אימוץ הנבחרת או הליגה. אז הגיע אלי איש עסקים (אלי עזור) וקנה את הזכויות. זה לא עסק שלי בכמה הוא מוכר אותן הלאה. ביום שאני אראה מכל החכמים הגדולים שמישהו רוצה להציע לי יותר כסף, אני אקח".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים