שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אינתיפאדה יהודית?
  הפגנות ומחאות של יהודים נגד ערבים בכל רחבי הארץ. בטבריה התלהטו הרוחות כאשר נודע כי תושב העיר, עדי אביטן, הוא בין החיילים החטופים. מאות מתושבי העיר התפרעו ברחובות מרכזיים, והיכו צעירים ערביים ללא רחם. ברמת-גן חסמו אלפי מפגינים את רחוב ז'בוטינסקי והבעירו צמיגים ואשפה

  מהומות והפגנות של יהודים בכל רחבי הארץ נגד ערבים: ההפגנות פרצו ביום שבת בו זמנית בצפון ובמרכז הארץ. שיאן היה בטבריה, עירו של החייל החטוף עדי אביטן. בתל אביב הפגינו צעירים ברחובות קפלן, לה-גרדיה, משה דיין, דרך לוד, האצ"ל ודרך הטייסים. גם בדימונה, רמת גן, נצרת עלית ובני ברק היו הפגנות, חסימות כבישים ושריפת צמיגים.

  אנשי כ"ך התפרעו בירושלים

  פעילי כ"ך לשעבר, חסמו ביום א' בבוקר כבישים במספר מקומות בירושלים. הם התפרעו והבעירו צמיגים בשכונת שמואל הנביא בירושלים, על כביש מספר 1 סמוך לשכונה ובכביש גולדה מאיר, סמוך לשכונת רמות. לדברי הפעילים הם ביקשו למחות על ה"בגידה" בקבר יוסף.
  שעות אחדות קודם לכן, במהלך הלילה, התפרעו עשרות פעילים תוך שהם מתעמתים עם צעירים ערבים. המתפרעים יידו אבנים ובקבוקים לעבר אזרחים ערבים ולעבר מכוניותיהם. ארבעה מהם נעצרו על ידי המשטרה.

  הפגנות בדימונה

  שלוש מאות תושבים הפגינו במוצאי שבת בצומת הכניסה לעיר דימונה, במחאה על הארועים האחרונים בצפון ובשטחים. הם חסמו את כביש הכניסה לעיר והבעירו צמיגים. במהלך פיזור ההפגנה עיכבה המשטרה לחקירה שישה מפגינים.

  טבריה: ההפגנה הפכה להתלהמות

  מאות צעירים תושבי טבריה חסמו ביום שבת את הצומת המרכזית של העיר, והפגינו במחאה על המהומות בהן השתתפו ערביי ישראל במהלך השבוע שעבר. בשיא ההתלהמות השתלטו המפגינים על מסגד במרכז העיר, והבעירו בו אש.
  יריית הפתיחה להפגנה היתה ההודעה על חטיפתו של עדי אביטן, תושב העיר. מיד לאחר היוודע הבשורה המרה, יצאו, כאמור, מאות מהתושבים אל הרחובות בקריאות נזעמות של מוות לערבים.
  בסביבות השעה שמונה בערב, החלה התגודדות של עשרות צעירים אשר הבעירו צמיגים בכניסה המערבית לעיר. כשעה לאחר מכן הפכה ההפגנה להתלהמות של מאות מתושבי העיר, שרצו לאורך הטיילת וחיפשו, כדבריהם, אחר ערבים, אותם ביקשו להרוג.
  "לא ניתן למצב הזה להמשך, הגיע הזמן שערבים יבינו מי שולט כאן", אמר אחד המפגינים ורץ עם חבריו לעבר צעיר ערבי שחצה את הטיילת. המשטרה שנכחה במקום לא הצליחה לעצור את ההתלהמות, והמפגינים היכו בצעיר ללא רחם.
  כחצי שעה לאחר מכן עברו המפגינים אל מרכז העיר, כשהם צועדים אל עבר המסגד. מסביב למסגד הבעירו המפגינים צמיגים ואף השליכו לתוכו לפידים בוערים.
  כוחות משטרה שהיו במקום ביקשו לפזר את ההפגנה באמצעות גז מדמיע, והמפגינים נמלטו מהמקום לעבר מוקד מרכזי אחר בעיר.
  ככל שהלכו ונקפו השעות, התמלאו רחובות טבריה במפגינים, וסמוך לשעה חצות, המתינו המפגינים לערבים העובדים בבתי המלון בעיר, המסיימים את עבודתם. בעודם ממתינים עבר במקום רכב המסיע את עובדי המלונות, ובתוכו כ-10 בני מיעוטים. המפגינים לא היססו, זינקו על הרכב, ניפצו את חלונותיו, ובעוד הנהג נמלט מהמקום, פתחו את הדלת האחורית והיכו את נוסעי הרכב. גם במקרה זה לא הצליחה המשטרה להשתלט על המפגינים, שהמשיכו לצעוק "מוות לערבים".

  ההפגנות התפשטו גם לערים השכנות

  מהמשטרה נמסר כי במוצאי שבת התגודדו מאות מתושבי נצרת עלית בסמוך לקניון הנמצא בעיר, ויידו אבנים אל עבר ערבים המתגוררים בנצרת. סגן ראש העיר, דני חנניה, שנכח במקום, נפגע ברגלו מסלע שנזרק לעברו.
  "מה שלא עשו למשטרה ערביי עין מאהל במהלך השבוע שחלף, עשו לה הלילה צעירים יהודים", אמר מפקד תחנת המשטרה בנצרת עלית, רב פקד אבי אלגריסי, והוסיף כי מספר ניידות משטרה נפגעו כתוצאה מיידוי אבנים לעברן. גם ביום א' בערב חזר המחזה על עצמו והפעם השתמשו השוטרים בגז מדמיע לפיזור המפגינים.
  בהודעה שהוציא מפקד המחוז הצפוני, ניצב אליק רון, אמר רון כי הוא מזהיר את כל מי שלוקח את החוק לידיו, ומבטיח כי המשטרה תנקוט בכל האמצעים על מנת להפסיק את ההשתוללות. "אין מתאים בשעה קשה זו, מעשה הוונדליזם הנעשה בשני הצדדים, אשר מבקשים לפגוע בשלום הציבור", אמר דובר המחוז הצפוני, סגן ניצב בועז גולדברג.

  אלפי מפגינים ברמת-גן ובבני-ברק

  כ-3,000 איש הפגינו גם ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן ובמרכז בני ברק. קריאות רבות של "מוות לערבים" ו"היידה ביבי" נשמעו בהפגנה.
  עורק התנועה הראשי המחבר בין פתח תקווה לתל אביב, נחסם לתנועה בהפגנה ספונטנית. המפגינים באו למחות על מדיניות הממשלה, ועל ההסלמה ביחסים עם הפלסטינים. גם חטיפתם של שלושת החיילים, אחד מהם תושב בני ברק, תרמה להתלהטות הרוחות.
  ההפגנות גרמו לפקק תנועה גדול בצומת גהה. צמיגים ואשפה שהוצתו במרכז הכביש, גרמו לחסימת הנתיב. רק לאחר הגעת צוות כיבוי אש למקום, נפתח הכביש מחדש לתנועת כלי רכב. המשטרה חסמה את מרכז רחוב ז'בוטינסקי והנהגים נאלצו לחפש דרכים חלופיות.
  "אנחנו מפגינים כדי להראות לכל העולם, שהסבלנות שלנו נגמרה", אמר שמשון דרעי, פעיל ליכוד שהגיע למקום.
  "עם כל הכבוד לראש הממשלה, אהוד ברק, אם הוא לא יכול לקחת את החוק לידיים, העם ייקח את החוק לידיים. אם הערבים חושבים שהם יודעים לעשות הפגנות, כדאי שיזכרו שהיהודים יכולים להיות יותר אכזרים מהם", אמר דרעי.
  גם בכניסה לגבעת שמואל הסמוכה התפתחה הפגנה. צמיגים הובערו, ומאות התקבצו במקום בניסיון לחסום את הכניסה ליישוב.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן לידור
  התפרעויות בבני ברק. התלהמות בבתי החטופים
  צילום: רונן לידור
  צילום: רונן לידור
  מהומות ברמת גן. אינתיפאדה יהודית?
  צילום: רונן לידור
  צילום: חגי אופן
  הפגנות נגד ראש הממשלה
  צילום: חגי אופן
  מומלצים