שתף קטע נבחר

המאבק על ההסתדרות: הבחירות לא יוקדמו

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את בקשת עם אחד ומועמדה לבחירות להסתדרות, וקבע כי הבחירות יישארו ב-11 ביוני, מועדן המקורי. פיני קבלו, יריבו של פרץ: "עמיר פרץ מושחת". רשימת עם אחד: "ננצח בכל תאריך. מפלגת העבודה רוצה לדחות את הבחירות ולבזבז כספי ציבור"

"בית המשפט קבע שעמיר פרץ מושחת". כך פתח היום (א') מועמד מפלגת העבודה לראשות ההסתדרות, פיני קבלו, את מסיבת העיתונאים שקיים, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב, קבע הבוקר כי הבחירות להסתדרות לא יוקדמו, כפי שביקש פרץ, אלא יתקיימו במועדן המקורי, ב-11 ביוני.
בעקבות פסיקת בית המשפט יצא קבלו במתקפה חסרת תקדים על יריבו. "מי שמנסה לגנוב בחירות הוא מושחת", אמר קבלו, ראש עיריית בית שאן. "אנחנו נציע מערכת בחירות אחרת, שעושה למען העובדים ולא למען אדם אחד, שעשה כל השנים אפס למען העובדים".
רשימת עם אחד להסתדרות בראשות עמיר פרץ הינה רשימה מאוחדת של הליכוד, מרצ, ישראל בעליה, ש"ס וחד"ש.
הרשימה ביקשה כאמור להקדים את מועד הבחירות ולצמצם את מספר המרחבים בהם יערכו בחירות. בית המשפט דחה גם בקשה זו.
אופיר פינס, ראש צוות התגובות של מפלגת העבודה לבחירות, אמר בתגובה להחלטה כי "בתי משפט בישראל נוהגים שלא להתערב במחלוקות פוליטיות, ובית המשפט המחוזי לא רק שהתערב, אלא קבע פסיקה שעוד תילמד בפקולטות למשפטים. לנוכח הדברים, אני דורש שכל המחלקה המשפטית של ההסתדרות תתפטר מיד".
על פי סקרי הבחירות, מוביל פרץ בהפרש ניכר על קבלו.
"עם אחד", מסרה בתגובה לדברים כי היא ביקשה להקדים את הבחירות כדי למנוע מערכת בחירות ארוכה ויקרה. "מפלגת העבודה רוצה לגרור את ההתמודדות ולבזבז כספי ציבור. אנחנו נתמודד וננצח בכל תאריך, וננצל את הזמן שהתווסף כדי לבקר בעוד מפעלים". "עם אחד" הוסיפה כי "מפלגת העבודה מנסה לדחות את הבחירות מפני שהיא חושבת שהעובדים והגימלאים ישכחו את תמיכתה בתקציב אנטי חברתי".
בעקבות "עריקתם" של אנשי מפלגת העבודה רבים לרשימת עם אחד, בעקבות ההפסד הצפוי בבחירות, הודיע מזכ"ל העבודה רענן כהן, כי "אנחנו פותחים את הדלת לכולם. מי שרוצה לחזור שיחזור כעת. ומי שלא ישוב," אמר כהן, "כדאי שידע שהוא יורחק מהמפלגה לשלוש שנים, ולא יוכל להתמודד על אף תפקיד מטעמנו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים