שתף קטע נבחר

הוקפאו הדיונים בחוק טל בעקבות "חרם רבנים"

ח"כ יוסי כץ הודיע על הקפאת הדיונים לאחר שמזכיר ועד הישיבות החרדיות הודיע כי הוא מחרים את דיוני הוועדה בשל הוראת רבנים. "לא ייתכן שגוף המוכר על ידי המדינה יחרים את הדיון בחוק הנוגע לגיוס בחורי ישיבות", אמר כץ. ח"כ לפיד: צריך להחזיר את הדיון לבג"ץ

דיוני הוועדה הדנה בחוק טל לגיוס חרדים לצה"ל הוקפאו היום (ג') לאחר שהרב אשר טננבאום, מזכיר ועד הישיבות החרדיות, הודיע כי הוא מחרים את דיוני הוועדה בשל הוראת הרבנים אליהם הוא כפוף. בתגובה, החליט יו"ר הוועדה, ח"כ יוסי כץ, להקפיא את הדיונים בחוק טל עד להודעה חדשה.
"לא ייתכן", אמר ח"כ כץ, "שגוף המוכר על ידי המדינה יחרים את הדיון בחוק הנוגע לגיוס בחורי ישיבות. אני מקפיא לאלתר את הדיונים".
בעקבות החרם נזעק יו"ר שינוי, ח"כ יוסף לפיד. "ההוראה המחפירה להחרים את ישיבת הוועדה מחייבת את פיזור הוועדה והחזרת הנושא לבג"ץ", אמר לפיד, "כמו כן משרדי החינוך והדתות צריכים להפסיק מייד את הזרמת הכספים לישיבות בתגובה על הסירוב להשתתף בדיון".
גם ח"כ נעמי חזן התקוממה: "משמעות הסירוב הוא אי הכרה במדינת ישראל ומוסדותיה. לא ייתכן שגוף שמקבל כספים מאוצר המדינה יסרב לסור למרותה".
הרב טננבאום הגיע הבוקר לכנסת אולם סירב להיכנס לחדר הוועדה ולקחת חלק בדיון. לטענתו, קיבל הוראה מהרבנים יחיאל פיינשטיין, זקן ראשי הישיבות והרב שמואל אויירבעך - שלא לקחת חלק בישיבות. "הננו להורות למעלתו", כתבו הרבנים לטננבאום, "כי אסור לו להופיע בפניהם כלל ועיקר לא ביום שלישי הזה ולא ביום אחר, לא לדון עימם ולא לדבר עימם כלל בעניינים אלו".
חוק טל עבר בכנסת בקריאה ראשונה והועבר לוועדה המיוחדת לצורך תיקונו לקראת העלאתו לקריאה שנייה ושלישית. יצויין כי ח"כ כץ התחייב לפני בג"ץ להעביר את החוק בקריאה שנייה ושלישית עד סוף מושב החורף של הכנסת בעוד כחודש.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
כץ. לא ייתכן
צילום אתר הכנסת
מומלצים