שתף קטע נבחר

ניסיון התאבדות במשכן הכנסת

תושב יפו בלע כדורים ורעל עכברים במשכן במטרה לשים קץ לחייו. לפני כשבועיים הוא שלח מכתב לשרי הממשלה וחברי הכנסת ובו איים כי ישים קץ לחייו כיוון שאין לו היכן להתגורר

תושב יפו ניסה לשים היום (ד') קץ לחייו במשכן הכנסת בירושלים. האירוע נבדק כעת על ידי קצין הכנסת.
האיש, סמי מסראווה בן כ-30, הגיע הבוקר למשכן הכנסת עם אישור כניסה מטעם חד"ש. הוא טען כי הוא מעוניין לשים קץ לחייו בשל כוונת חברת חלמיש לסלקו מביתו.
בשלב מסוים התיישב האיש במסדרון המוביל לקומת הממשלה, וטען כי הוא חש ברע משום שבלע כמות גדולה של תרופות. בכיסו של האיש נמצאה חפיסת כדורי אופטלגין ריקה. למקום הוזעקה אחות הכנסת שטיפלה באיש. חבר הכנסת ד"ר אחמד טיבי הגיש לאדם סיוע ראשוני. לאחר מכן האיש הועבר לבית החולים שערי צדק בירושלים להמשך טיפול. מבית החולים נמסר כי מסראווה מטופל בחדר הטראומה ומצבו קל-בינוני. בקיבתו נמצאו שרידי תרופות ורעל עכברים.
ל-ynet נודע כי לפני כשבועיים שלח מסראווה מכתב לשרי הממשלה וחברי הכנסת ובו איים כי ישים קץ לחייו. לשר הבינוי והשיכון הוא כתב מכתב תחת הכותרת "צוואה לאחר מותי". במכתב איים מסארווה בהתאבדות אם לא ימצא לו פיתרון דיור. "זה הדבר האחרון שאני כותב ביום 30 בינואר. אם אני יוצא מכאן בלי פיתרון ממשרד שר השיכון נתן שרנסקי עוד היום אני אגיע, למכון הפתולוגי באבו כביר, שלום ולא להתראות לעולם אכזרי".
בראיון שהעניק לעיתון זמן תל אביב אמר עוד: "כתבתי להם שהם יצטרכו לגרד אותי עם שפכטל מהכביש".
מסארווה פלש לדירת חלמיש יחד עם רעייתו ושני ילדיו בניסיון למצוא לבני משפחתו קורת גג. הוא חוייב לפנות את הדירה עד ל-17 בפברואר, לפי החלטת בית המשפט. מסראווה, המשתכר 2,800 שקל בחודש, אך אינו זכאי לדיור ציבורי, משום שרק משפחה עם שלושה ילדים זכאית לדיור.
ח"כ אבשלום וילן שקיבל לידיו את המכתב, פנה לעיריית תל אביב בעניינו של מסראווה. "פסיכולוג שירותי הרווחה אמר לנו שהוא מטפל במקרה והכל בסדר, ולכן הבנתי שהעניין טופל. לצערי מצבו של האיש כנראה רק התדרדר", דברי וילן.
מאיר דורון , מנכ"ל חלמיש, מסר כי "האיש ניסה להתאבד כבר שלוש פעמים. בפעם האחרונה לפני שלושה חודשים. הוא נשוי +2 ופלש לדירה שהיתה מיועדת לחד הורית עם 4 ילדים. הוא מקבל סיוע בשכ"ד בגובה 300$ שזה המקסימום. בעקבות ראיון שערכו עימו ברדיו התקשר אדם שרצה לתרום לו 200$ נוספים לתקופה של שנה. סיכמתי איתו שימצא דירה ויראה לי חוזה ואז אדאג להעביר לו את הכסף.הוא לא הסכים ואמר לי 'מה יהיה אחרי שנה' ודרש דירה משלו. פנינו לבית המשפט והוצא צו פינוי בהסכמת עורך דינו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
סמי מסראווה, ניסה להתאבד בכנסת
צילום ערוץ 2
מומלצים