שתף קטע נבחר

תנועה חדשה: ביילין לראשות הממשלה

תנועה חדשה בשמאל קוראת ליוסי ביילין להתמודד על ראשות הממשלה: "רק מנהיג ישר ואמיץ כמוך יכול לומר די לטירוף ולהצעיד אותנו בנתיב חדש". ביילין אומר ל-ynet כי הוא אינו פוסל את האפשרות על הסף: "כבר התמודדתי בעבר על ראשות הממשלה ולכן אני לא אומר יותר שלא אתמודד"

האם השר לשעבר יוסי ביילין מתכונן לרוץ לראשות הממשלה בראש רשימה חדשה? הבוקר (יום ד') פורסמו בעיתונים הגדולים מודעות תחת הכותרת "רוץ, ביילין רוץ". המודעות קוראות לביילין להתמודד על תפקיד ראש הממשלה כבר בבחירות הקרובות.
"ביאוש של היום", לשון המודעה, "יש רק אדם אחד עם תכניות וקבלות. רק אתה יכול להוביל את מדינת ישראל למקום שהיא יכולה וצריכה להיות בו. רק לך יש חזון ודרך בתחום המדיני ובתחום הכלכלי-חברתי. בימים אלה כשהמנהיגים האחרים מתחרים ביניהם איך להמשיך את מעגל הטירוף, ימים שבהם אין מנהיגות כלכלית, רק מנהיג ישר ואמיץ כמוך יכול לומר די ולהצעיד אותנו בנתיב חדש".
במודעה מצויינים 30 שמות של תומכים מרכזיים ברעיון, רובם חברים בקואליציית השלום - תנועת גג של מספר תנועות שמאל. יוזם המודעה הוא חמי סל, לשעבר המזכיר הפוליטי של חטיבת הקיבוץ הארצי, פעיל שטח לשעבר של אהוד ברק. "את מרבית החתומים על המודעה אני לא מכיר", אומר ביילין בשיחה עם ynet. "כבר התמודדתי בעבר על ראשות הממשלה ולכן אני לא אומר יותר שלא אתמודד, אבל השאלה היא אם יש סיכוי ממשי שזה יקרה. אני כמובן מאוד מוחמא מהמודעות האלה".
לביילין נודע על היוזמה עוד לפני פירסום המודעות. הוא ככל הנראה בחר שלא למנוע את פירסומן, בהתחשב בעובדה שהוא אינו רואה את עצמו כאחד מבכירי העבודה, אם ימשיך בנימין בן-אליעזר להנהיג אותה. "ידעתי על כך, אבל לא ביקשתי או דרשתי שיפרסמו וגם לא דרשתי שלא יפרסמו", הוא מסביר. "זו הפתעה לטובה במציאות שבה רוב ההפתעות הן לרעה. כיום עומדות בפני שתי אפשרויות: אם פואד יתמודד על ראשות הממשלה מטעם העבודה - אני לא אהיה חבר בסיעה. יתכן שאשאר רק כחבר מפלגה או שאהיה חבר במסגרת פוליטית אחרת. אין זה סוד שאני רוצה לראות את איש מחנה השלום רץ מטעם העבודה לראשות הממשלה".
חמי סל אומר היום כי הוא מאמין בביילין וזוכה להד חיובי בשל כך. "זהו רעיון שהתבשל בחודשים האחרונים. הדבר האחרון שאני רוצה הוא לקרוא תיגר על פואד ומנהיגים כמו יוסי שריד. לא ראיתי מאז רבין שום תיקווה ישראלית. ב-98' עשינו הפגנה ראשונה ליציאה מלבנון ומאז אני עוקב אחריו. החלטנו שאנו נהיה קבוצת הלחץ שתעמוד מאחוריו".
לדברי סל, המצב הביטחוני הקשה הביא אותו לעשות מעשה. "הדם וההרג שהיו כאן בשנה וחצי האחרונות מוציאים אותי מדעתי. אני מזדהה עם כל אדם שנפגע. זה אסון נוראי מה שקרה לנו, אך אני אינני שייך לשמאל המבולבל. אני צועק די לכיבוש כבר 34 שנה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
ראש הממשלה? ביילין
צילום גלי תיבון
מומלצים