שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הקלפים של פיז'ו
  לקראת תערוכת ז'נבה מציגה היצרנית שתי מכוניות קונספט בעיצוב מרהיב. רגע לפני המכוניות הסדרתיות

  מדי שנה, לעתים בתכיפות גדולה אף יותר, אנו זוכים לראות על מה חולמים אנשי מחלקת העיצוב של פיז'ו. תערוכת ז'נבה 2002 אינה שונה במובן זה, ולקראת ההצגה הגדולה של השנה הכינו בפיז'ו זוג מכוניות קונספט דומות העונות לשם RC.

  Diamonds and Spades

  שתי מכוניות התצוגה הדומות של פיז'ו נבדלות חיצונית בצבע ובשם. האדומה עונה לשם RC Diamonds, השחורה לשם RC Spades - כמו בכל חבילת קלפים תקנית. שתי המכוניות משתרעות לאורך של 430 ס"מ וממד הרוחב מסתכם בלא פחות מ-180 ס"מ. בסיס הגלגלים הענק מתפרס על-פני 280 ס"מ, כך שהממד היחיד בו חסכו בפיז'ו הוא הגובה - 115 ס"מ בלבד.
  אבל הצבעים השונים מצביעים גם על שוני מהותי יותר מתחת לעור. ה-RC השחורה עושה שימוש במנוע בנזין בנפח 2.0 ליטר המספק 180 כ"ס (אותו אחד שמיועד להניע את ה-206RC וה-307 הספורטיבית), ואילו האדומה מונעת על-ידי זולל סולר בנפח 2.2 ליטר. למרות שזה האחרון מסתפק ב-175 כ"ס, הרי שמומנט של 40.8 קג"מ לעומת 20.5 קג"מ במנוע הבנזין, סוגר את הפער.
  שתי המכוניות עושות שימוש בתיבה חצי-אוטומטית בעלת שישה הילוכים מתוצרת מגנטי מרלי (אותה חברה שפיתחה מערכת דומה עבור אלפא-רומיאו) ומתגלגלות על צמיגים במידה 245/45 עם חישוקי "18. שתיהן, כך פיז'ו, מציעות ביצועים זהים עם 6 שניות למיאוץ הקלאסי ו-230 קמ"ש מרביים. עם משקל עצמי שנע בין 950-900 ק"ג זה גם די מובן.
  ואחרי שנהנתם מכל רגע בחוץ, מציעות ה-RC בפנים מושבי מירוץ עשויים סיבי-פחם, מערכת ניווט לוויני עם מסך בגודל "7 וחגורות רתמה.מצא חן בעיניכם?

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  Diamonds and Spades...
  יש דיזל...
  וגם בנזין
  אנשי פיז'ו לא שכחו גם את הפנים
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים