שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קנגורו בכוס

  זה שאוסטרליה עושה יינות טובים, הוא דבר ידוע. היבשת הרחוקה מתקרבת אלינו יותר ויותר, והפעם עם כמה דוגמאות משמחות מיקב רוזמונט, העסק המשפחתי המוביל מעמק הנטר

  אוסטרליה, בקפיצת קנגורו, נכנסה בדור האחרון אל הרשימה המצומצמת והיוקרתית של מדינות היין המביאות אל המדפים כמות וגם איכות. יש לה יתרונות רבים שסייעו לכורמים ולייננים המקומיים – למשל מזג אוויר מתאים נצחי, קרקעות טובות ומסוגים שונים, המתאימות לזנים מגוונים ובמרכזם הזנים האציליים המשמשים לעשיית היינות לאניני הטעם.
  בעולם וגם אצלנו גילו את אוסטרליה כבר מזמן, ומדי תקופה מגיע מן הקצה הרחוק כל כך של הגלובוס משלוח של יינות, בדרך כלל, הפתעות טובות. המדור טעם לפני זמן קצר כמה בקבוקים פרי עמלו של אחד היקבים המובילים מכל הבחינות, ויש האומרים היקב המשפחתי מספר אחד של היבשת: רוזמונט. לפני יותר משלושים שנה נטע בוב אוקלי, איש לפידות, את הכרמים שלו בעמק הנטר, אזור יין מהמצויינים באוסטרליה. האגדה המשפחתית טוענת כי רק מאוחר יותר התברר לאיש שבאותו מקום בדיוק היה כבר כרם משגשג במאה ה - 19. נשמע לא הגיוני – אבל יחצנ"י ויפה. אבל העיקר הוא היינות.
  שיראז 2000 של רוזמונט, מסידרת היהלום, למשל, הוא אחת הדוגמאות הטובות לשילוב של יין בעל איכויות וגישה ידידותית לטועם. מדובר בזן שהיה לקלאסיקה אוסטרלית. (ואשר שמו בא לו מעיר שהיתה מרכז יין ידוע בפרס הקדומה). כבר כעת הוא מפיץ בעדינות ניחוחות פרי יער אדום, שנף בריא ומסתחרר וזר קשור של תבלינים. הגוון האדום סגול שלו נעים לעין, משחק באור החודר אל הכוס, ומפתה את הלשון לגשת אליו. על החיך הוא מספר על פרי, הוא רך ונמשך. יין מומלץ.
  השרדונה 2000, גם הוא מסדרת היהלום של רוזמונט, הוא תכשיט. צהבהבות הקש היבש שלו מושכת את העין. הניחוחות שלו מערבלים אל האף עננות של פרי הדר, משהו נרקיסי, עם ניצוצות של שנף. על הלשון הוא מעלה זכרונות מסיור בין דוכני שוק פירות טרופיים, עם שמנויות נעימה, חלקה, מעודנת, מענגת ורכה. יין שהוא גם חבר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים