שתף קטע נבחר

פינס: רק מוח מעוות משווה שר בממשלת ישראל לנאצים

תגובות חריפות במערכת הפוליטית על דבריו של שר הבריאות, שאמר כי התעמולה שמנהל שריד נגד ש"ס דומה לתעמולה הנאצית. בניזרי: לא מתחרט

תגובות קשות במערכת הפוליטית על התבטאויותיו של שר הבריאות שלמה בניזרי, לפיהם התעמולה שמנהל שר החינוך, יוסי שריד, נגד ש"ס דומה לתעמולה הנאצית. בהתייחסו ליו"ר שינוי, טומי לפיד, אמר בניזרי כי לפיד הוא "סופר היידר". בראיון לקול ישראל אמר היום שריד: "בפעם המי יודע כמה נוכח הציבור לדעת עם מי יש לי עסק, ואיזו מידה של איפוק עלי לגייס. סגנון הדברים מעיד על הדוברים". ראש הממשלה, אהוד ברק, גינה היום בחריפות את הדברים, ואמר כי אין מקום להתבטאויות שכאלה בדו שיח הישראלי. ח"כ אופיר פינס הניח בתגובה להתבטאותו של בניזרי הצעת חוק האוסרת כינוי אדם בקללה "נאצי" ואת השוואתם של אנשים ומעשיהם לנאצים ולפשעיהם. פינס אמר: "ניצני השיכחה כבר קיימים ואם לא נגדע אותם הרי שבעוד מספר שנים לא תשאר עוד משמעות מיוחדת לשואה וללקחיה. רק מוח מעוות יכול להשוות את ממשלת ישראל לצורר הנאצי", הוסיף פינס.
יו"ר שינוי, ח"כ יוסף לפיד, פנה במכתבים לראש הממשלה, אהוד ברק, וליו"ר הכנסת, אברהם בורג בעניין התבטאותו של השר בניזרי. במכתבו לראש הממשלה תובע לפיד כי ברק ידרוש מבניזרי להתנצל, וכי אם לא ייעתר בניזרי יפטרו ברק מן הממשלה. במכתבו לבורג כותב לפיד, כי לדעתו יו"ר הכנסת אינו יכול לעבור בשתיקה על דברי בלע כאלה המכוונים נגד פליט שואה, וביקש לגנות את הדברים בפתיחת ישיבת הכנסת היום.
עמותת חוקה לישראל מסרה כי תפנה ליועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין כדי שיבדוק את המשמעויות החוקיות של דברי בניזרי כלפי שריד. במקביל, דרשה העמותה מרובינשטיין לחקור את בניזרי בגין דבריו נגד לפיד.
בניזרי סירב להתנצל, אולם אמר בערב מעל דוכן הכנסת כי הוא "מתנצל אם דבריו פגעו במישהו".

לפנייה לכתב/ת
ארכיון YNET
בניזרי. לא מתחרט
ארכיון YNET
מומלצים