שתף קטע נבחר

גורמים באיחוד הלאומי: נפרוש מהממשלה בתוך מספר שבועות

הסיבה לפי הגורמים: מדיניותו הרכה של ראש הממשלה כלפי הפלסטינים. רשמית, חברי הסיעה, שנפגשו היום לדיון במצב הבטחוני, מכחישים: "זה מצוץ מהאצבע"

חברי סיעת האיחוד הלאומי ישראל ביתנו צפויים להחליט בשבועות הקרובים על פרישה מהממשלה בשל "היד הרכה של שרון כלפי מתקפת הטרור". כך מסרו היום (ה') גורמים פוליטיים.
על פי הגורמים, חברי הסיעה התכנסו הבוקר לישיבה בתל אביב במהלכה דנו במצב הבטחוני ובאפשרות לפרוש מהממשלה. הגורמים טוענים כי הפרישה תתבצע בשבועות הקרובים.
רשמית, חברי הסיעה מכחישים. "הדיון שלנו היה סביב השאלה איך יוצאים מהמצב הבטחוני אליו נקלענו", אומר ח"כ צבי הנדל. "היה לנו דיון רציני ומעניין. הלוואי שבממשלה היו דיונים כאלה. אנחנו לא פורשים מהממשלה, זה מצוץ מהאצבע. הרעיון אולי נזרק לחלל האוויר - אם צריך להמשיך (בממשלה - ס.ש) או לא, אבל לא הקדשנו לכך יותר מדי מחשבה. זה לא היה נושא הדיון".
הסיעה החליטה בישיבתה הבוקר לערוך סבב התייעצויות נוסף עם קציני צה"ל בכירים, כדי לחשוב על תוכנית למיגור הטרור אותה יציעו לראש הממשלה.
חברי הכנסת בסיעה מביעים ביקורת רבה על "אוזלת היד" של צה"ל מול גורמי הטרור הפלסטיניים והתנהלות בכירי הרשות. "ערפאת מרגיש שהוא מנצח", אומר הנדל, "מפני שאצלנו יש סרבנות, מורל ירוד, כלכלה מתמוטטת, בכי וכל מיני קולות שקוראים לברוח מהשטחים עכשיו. הוא חושב שישיג משרון את כל מה שהציע לו ברק ואפילו לא יצטרך לחתום על התחייבות לסיום הסכסוך".
סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו הודיעה על פרישה מהממשלה באוקטובר 2001, אולם חזרה בה מכוונתה לאחר רצח השר רחבעם זאבי ז"ל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
זה לא היה נושא הדיון. ח"כ הנדל
אתר הכנסת
מומלצים