שתף קטע נבחר

פינס לישי: לא מסוגל לקיים את פסיקת בג"ץ? תתפטר

יו"ר ועדת החוקה, ח"כ אופיר פינס, אמר את הדברים בישיבת הוועדה והביע בכך ביקורת על בקשת היועץ המשפטי לממשלה מבג"ץ לדחות בשבועיים את יישום הפסיקה בעניין הגיור הרפורמי. פינס דרש מהיועמ"ש להנחות את שר הפנים לקיים את פסיקת בג"ץ מיידית

יו"ר ועדת החוקה, ח"כ אופיר פינס, מתח היום (ה') ביקורת על בקשת היועץ המשפטי לממשלה מבג"ץ לדחות בשבועיים את יישום הפסיקה בעניין הגיור הרפורמי. בישיבת ועדת החוקה אמר פינס, כי אין מקום לדחייה בפסיקה "כה ברורה ופשוטה" ודרש מהיועץ המשפטי להנחות את שר הפנים לקיים את פסיקת בג"ץ מייד והוסיף, ש"אם השר ישי אינו מסוגל לעשות זאת שיתפטר או שיעביר את סמכויותיו לשר אחר".
ח"כ פינס גם זעם על כך ששר הפנים, שהוזמן להשתתף בדיון, בחר שלא להגיע. "אני ביקשתי", אמר פינס "שהשר ישי יגיע ויסביר לח"כים מדוע הוא אינו מוכן לקיים את החלטת בג"ץ. אם שר הפנים לא מסוגל למלא את מצוותו של הבג"ץ הוא יכול להתפטר, הוא לא חייב להיות שר פנים".
על בקשתו של רובינשטיין אמר ח"כ לפיד משינוי כי "רובינשטיין מתחמק מביצוע ההחלטה". לדברי לפיד, "הבג"ץ הזה הוא צעד קטן לעותרים וצעד גדול ליהדות. כשהייתי ילד באירופה צריך היה להוכיח שאימך לא יהודיה כדי שלא יהרגו אותך והיום במדינת ישראל צריך להוכיח שאמך יהודיה, כדי שתהיה לך הזכות להיהרג".
בתגובה צעק ח"כ דוד טל מש"ס לעברו של לפיד: "אתה ביריון של שילטון החוק. אי אפשר לסבול שאתם עושים רק מה שנוח לכם. למה אתה יוצא נגד היועץ המשפטי לממשלה? אם אני הייתי עושה זאת היתה קמה סערה. לא ייתכן שבג"ץ יחליט בנושאים ערכיים שכאלה, לכך צריך בית משפט לחוקה. הרי בג"ץ הוא סניף ראשי של מרצ ולא ייתכן שהם יחליטו על עניין הגיור".
ח"כ שאול יהלום תקף את הרבנים הרפורמים שדיברו בדיון על חשיבות החלטת בג"ץ ואמר להם: "אתם מסתירים את העובדה שהרבנים הרפורמים מחתנים גוי ויהודיה בנוכחות כומר". בתגובה טענו הרבנים כי מדובר בטיעון פופוליסטי שאינו קשור להחלטת הבג"ץ.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
אופיר פינס. הוא לא חייב להיות שר פנים
צילום: אתר הכנסת
מומלצים