שתף קטע נבחר

עמיר פרץ ישאר חבר כנסת ויו"ר ההסתדרות

הצעת החוק של ח"כ לפיד שהיתה אוסרת על כהונה כפולה, נדחתה בקריאה טרומית. לפיד: ש"ס ומרצ עשו יד אחת כדי לחסל את הנסיון למנוע את ניגוד האינטרסים

עמיר פרץ ישאר חבר כנסת ויו"ר ההסתדרות - כך החליטה הכנסת בהצבעה במליאה שהתקיימה היום (ד') אחר הצהרים. הצעת החוק של ח"כ טומי לפיד שקבעה, כי פרץ לא יוכל להחזיק בשני התפקידים נפלה כבר בקריאה טרומית.
הקואליציה החליטה על חופש הצבעה. 39 התנגדו, ורק 22 תמכו בה. ח"כ לפיד שנחל כישלון במליאה אמר לאחר ההצבעה כי "ש"ס ומר"צ עשו יד אחת בכדי להכשיל את ניסיונה של שינוי לשים קץ לניגוד האינטרסים כאשר יו"ר ההסתדרות הוא גם חבר כנסת. עכשיו יוכל עמיר פרץ להמשיך ולנצל את ההסתדרות לצרכיו המפלגתיים ולסגור את השאלטר כל אימת שיחפוץ".
עמיר פרץ חגג כצפוי את ניצחונו. בדבריו במליאה "התנצל" פרץ על כך שימשיך לחבוש את שני הכובעים. "אמשיך לשרת את העובדים למרות שהדבר לא מוצא חן בעיניי כל מיני גורמים שחוששים מההתחזקות שלי. אני מדגיש כי את עבודתי בהסתדרות אני עושה בהתנדבות וללא קבלת שכר עבורה, מתוך דאגה לעובדים ולגימלאים".
מאחורי הקלעים נשמעו חברי כנסת שהודו כי ש"ס חברה לעמיר פרץ היום בהצבעה משני טעמים: הרצון לנגח בכל הזדמנות את לפיד משינוי וכן השאיפה להתחבר להסתדרות ולזכות בתפקידי מפתח.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים