שתף קטע נבחר

בן אליעזר: הדברים של יוסי ביילין- אנטישמיות

יו"ר המפלגה תקף בחריפות את ח"כ יוסי ביילין על רקע פעילותו למען פרישת המפלגה מהממשלה. "הוא גורם לנו נזק גדול" אמר בן אליעזר והוסיף "השינאה הזו היא ממש אנטישמיות". ואילו שר החוץ פרס השווה את שר התשתיות ליברמן ליורג היידר. "התכוונתי לידעותיו, לא לאישיותו", הבהיר פרס

יו"ר מפלגת העבודה בנימין בן אליעזר תקף אמש (ה') בחריפות את ח"כ יוסי ביילין על רקע פעילותו למען פרישת המפלגה ממשלת האחדות.
"אני שומע את הקולות ואני מכבד אותם", אמר בן אליעזר בכינוס מרכז המפלגה בבית ברל, שעסק בנושאים מדיניים-ביטחונים, "להוציא קול אחד, של האדמו"ר יוסי ביילין. השינאה הזו היא ממש אנטישמיות לשמה. אני כיו"ר המפלגה אומר לו 'אתה בן יקיר', ואני שומר על הזכות לסתום את הפה שעה שאתה גורם לנו נזק גדול. אם יוחלט שנעזוב- אכבד את מה שהוחלט במרכז, אבל לא לפני שאסביר ואשכנע ואדבר עם כל אחד על הנזק שיגרם לנו".
בן אליעזר הוסיף שישראל מצויה במלחמה ובמלחמה לא עורקים. "מפלגת העבודה בחוץ זה בראש ובראשונה ניצחון לטרור. הפלסטינים רוצים לפרק את הממשלה, דבר שיביא לבינאום הסכסוך. אנחנו מפלגה שעמדה בראש המדינה קרוב ל-36 שנה. מצפים מאיתנו לאחריות, לאוזן קשבת (..) אני יודע בדיוק מה אנחנו עושים בממשלה. אני יודע בדיוק מה אנחנו בולמים".
ביילין שנמצא בחו"ל לא נכח בדיון ולא הגיב לדברים.
ח"כ חיים רמון אמר בדיון ש"אחרי שנה צריך לסכם. לצערי הממשלה נכשלה בכל תחומי החיים. כשלון ביטחוני, מדיני וחברתי-כלכלי. אם זה הסיכום אני שואל אתכם האם צריך להמשיך לשבת בממשלה? אומרים לי שאם הרשות הפלסטינית תתמוטט נפרוש. פואד, הרשות כבר התמוטטה. השפעתינו בממשלה,שולית עד לא מורגשת".
בישיבת המרכז נכחו עשרות מעטות של חברי המרכז מתוך כ-1700 חברים. הדיון המדיני שקיים המרכז הסתיים בלא הצבעה או החלטות כלשהן. ביום שני הבא תקיים הסיעה דיון פנימי נוסף בנושא הפרישה.

פרס בישיבת פורום שרינו: ליברמן הוא כמו היידר

בישיבת פורום שרי העבודה הערב השווה שר החוץ שמעון פרס את ליברמן ליורג היידר. בנימין בן אליעזר ענה לפרס: "אל תגיד את זה" ופרס ענה לו, כי "התכוונתי לדיעותיו, לא לאישיותו". שר התשתיות ליברמן מסר בתגובה, כי "מי שעבר זמנו, מוטב שיסיק מסקנות ולא יטיל רפש שבאלה שמנסים לתקן את השגיאות הגדולות שלהן הוא גרם וביניהן האסון הגדול ביותר שהיה למדינת ישראל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים