שתף קטע נבחר

יוזמה: לקצר חופשת חברי הכנסת בשל המצב הביטחוני

ועדת הכנסת תדון השבוע בהצעה לקצר את פגרת הפסח

עקב המצב הביטחוני הקשה העלו חברי הכנסת איתן כבל ויוסי כץ (עבודה) הצעה לקצר את פגרת הפסח של הכנסת. הח"כים אמורים לצאת בסוף השבוע לפגרת פסח בת חמישה שבועות.
ח"כ כבל כתב ליו"ר הכנסת, אברהם בורג, כי החופשה הארוכה מביאה להעמקת הנתק בין הכנסת והציבור. "קשה להבין ולקבל שהכנסת יוצאת לפגרה באחת התקופות היותר קשות העוברות על החברה בישראל, הן מההיבט הביטחוני והן מההיבט החברתי-כלכלי. במיוחד בתקופה זו, כשהניכור כלפי הכנסת והח"כים נמצא בעליה מתמדת – יציאתנו לפגרה למעשה קובעת עובדה כי אנו לא רלבנטיים. ההחלטה לצאת לפגרה בתקופה שהטרור משתולל בתוכנו אינה מתקבלת על הדעת. נכון שיהיו שיגידו שהשפעתה של הכנסת על האירועים הינה שולית ביותר, אך לצערי על כך אני מלין. אני פונה אליך כי בידך הכוח לעצור את הנתק ההולך ומעמיק בין הכנסת ובין הציבור".
קיצור החופשה תלוי בוועדת הכנסת. יו"ר וועדת הכנסת, ח"כ יוסי כץ, תומך אף הוא בקיצור הפגרה. כץ פנה לבורג בבקשה להביא את ההצעה להצבעה בוועדה עוד השבוע. "בימים כאלה של מלחמה, על הכנסת לפקח על פעולות הממשלה", נימק כץ את הבקשה.
דובר הכנסת מסר בתגובה: "מחר תידון ההצעה בוועדת הכנסת לאור פניית מספר ח"כים לקצר הפגרה. ועדת הכנסת מחוייבת על פי התקנון להמליץ לנשיאות הכנסת על תאריכים חדשים".
יצויין כי כבר לפני שלושה חודשים הועלו הצעות של הח"כים מוסי רז ונעמי חזן (מרצ) לקצר את הפגרה בשבועיים, אולם בדיון שנערך בוועדת הכנסת – נדחתה ההצעה. גם במהלך הפגרה מתקיימים דיונים בוועדות השונות על פי הצורך, ומתקיימות ישיבות מליאה מיוחדות - על פי בקשת 25 ח"כים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
איתן כבל
צילום אתר הכנסת
צילום אתר הכנסת
יוסי כץ
צילום אתר הכנסת
מומלצים